Z Nicova přes Obří hrad na Churáňov

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu na Obří hrad,který se nachází u Popelné,nedaleko Nicova.Do Nicova se dostanete autobusem z Vimperka,Zdíkova nebo z Kašperských hor.Vyrážíme z Nicova po mtz,která nás dovede k rozcerstí pod Milovským vrchem,odkud pokračujeme po žtz a jdeme po ní až k hotelu Popelná a dále do krpálu na kopec Valy,kde se nachází Obří hrad.Odtud se po pokochání vrátíme po žtz na rozcestí u hotelu Popelná a změníme barvu na červenou,která nás dovede k rozcestí U Nového mostu.Zde jdeme po žluté do Churáňova,odkud jezdí autobus do Stach a dále do Vimperka.

Za čím jedeme?

lupa

Nicov,je pravděpodobně nejmenší vesnicí na světě.Od cedule k ceduli,měří jen 150 metrů. Nejprve si prohlédneme kostel sv.Martina v Nicově,který je nádhernou stavbou a pak už vyrážíme na cestu.Přes Popelnou,kde jsou 2 hotely,dojdeme k Obřímu hradu.Obří hrad je nejvýše položené Keltské hradiště.Nachází se v nadmořské výšce 1010 m.Pravděpodobně nebylo osídleno,ale sloužilo jako strážiště okolních nalezišť zlata a také jako obětiště.dnes zde najdeme Opevnění ve formě valů a také Skalní bránu.Dá to trochu hledání,ale určitě ji najdete nedaleko od Kamenného moře,které je na samém konci značky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Ubytovaní jsme byli "U berušky" ve Zdíkově.Jídlo a pití raději s sebou v hospodě hotelu Pod Losenicí i v hotelu Popelná,nemají chodící turisty moc rádi a dali nám v Popelné to patřičně najevo .Pod Losenicí pro jistotu otevírají až odpoledne.V Churáňově je to v pohodě.U autobusu je koloniál s velmi příjemnou paní vedoucí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Líbil se nám kostel v Nicově,cesta na Obří hrad/až na krpál z Popelné/ a tajemné místo Obří hrad i tzv.opilé stromy..Co se nám nelíbilo ,bylo ohniště a poschovávané odpadky.To opravdu nechápu.Je zde totiž území 1.zóny NP.

Ostatní informace

Do šumavské přírody se bohužel neplatí,ale myslím,že by to stejně nepomohlo.Komu není z hůry dáno........Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Z Nicova přes Obří hrad na Churáňov

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace