Z Moldavy na Moldavu

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Využil jsem hezký zářijový den k výletu za krásou Krušných hor a krušnohorských rašelinišť. Krušnohorskou dráhou jsem z Mostu přes Dubí dojel na Moldavu.

Za čím jedeme?

Georgenfeldské rašeliniště
Georgenfeldské rašeliniště
lupa

Na Moldavě jsem přešel hraničním přechodem do Německa. Hned za hranicí jsem odbočil na pěknou cestu s lavičkami, kterou jsem podél hraničního potoka po 2,5 km došel na okraj horské vesničky Rehefeld-Zauhaus. Pokračoval jsem dál červeně značenou lesní cestou a mírným stoupáním jsem došel k Georgenfeldskému rašeliništi. Je jedním z nejvýchodnějších hřebenových rašelinišť Krušných hor a jedno z mála přístupných horských rašelinišť. 1200 metrů dlouhý naučný chodník vede nejzajímavějšími částmi rašeliniště. Z vybudovaného výhledového mostku je možné vidět celé území rašeliniště. V blízkosti je na vrcholu Grosser Lugstein /892 m/ nepřístupný televizní vysílač. Před vysílačem jsem ze silničky odbočil doleva na pěšinu která nás zavede k pěkné červené skále Z vrcholových skalisek jsou daleké rozhledy po německé i české části Krušných hor včetně Českého středohoří.

lesní cesta
lesní cesta
lupa

Pokračoval jsem značenou cestou až k prvním domkům, kde jsem odbočil a turistickým přechodem přešel na českou stranu kde se nachází přírodní rezervace Cínovecké rašeliniště. Patří k tzv. vrchovištnímu rozvodnicovému typu neboť část vody odchází do Německa a část do Čech. Nachází se v blízkosti silnice z Cínovce na Vitišku. Vyskytuje se zde mnoho chráněných rostlin mimo jiné chráněná masožravá rosnatka okrouhlolistá. V minulosti se zde těžila rašelina pro lázeňské účely.

Rehefeld-Zauhaus
Rehefeld-Zauhaus
lupa

Po silničce jsem pokračoval až na rozcestí U vojáka, kde červená TZ opouští silničku . Cesta vede lesem přes Vápenici a stále klesá až na další křižovatku značených cest v blízkosti Lounské louky /lyžařský areál/. Po žluté TZ jsem se vrátil zpět na nádraží na Moldavě.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvení na začátku a na konci výletu v nádražní restauraci na Moldavě, za Eura u vstupu do rašeliniště, na Cínovci v příjemném hotelu U Lípy.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Zajímavá a naučná procházka rašeliništěm. Nelíbilo - přístup ČD, omezování vlakové dopravy na Moldavu, uzavřená a prodaná nádražní budova na Moldavě.

Ostatní informace

Grosser Lugstein
Grosser Lugstein
lupa

Georgenfeldské rašeliniště přístupné v závislosti na povětrnostních podmínkách od dubna do října denně 9- 17hodin
Dospělý: 1,80 Euro
Děti: 6-16 let :1,30 Euro
Rodinné vstupné : 5,00 EuroDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Moldava v Krušných horách
(vzdálenost od místa: 0.24 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Moldavy na Moldavu

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace