Z Martinic do Horní Branné

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, tentokrát Vás pozvu na výlet z Martinic v Krkonoších do Horní Branné. Do Martinic se dostanete vlakem ze Staré Paky, Kolína nebo z druhé strany z Trutnova.Od nádraží v Martinicích vyjdeme po červené značce směr Horní Branná. Po této značce dojdeme až do místa, kde se značka napojí na cyklotrasu, tedy na rozcestí U lesnické NS. Sejdeme ze značky a jdeme vlevo po cyklo až k tabuli ZASTAVENÍ PRVNÍ.Zde začíná NS U Mlejna. Jdeme po ní po hrázi rybníka a dále po značkách NS a dalších zastaveních NS. Uvidíme ještě další dva krásné lesní rybníky a získáte spoustu zajímavých informací o lese, zvěři, rostlinách a rybnících.Až dojdeme k tabuli ZASTAVENÍ SEDMÉ, vydáme se po cyklo zpět na rozcestí U lesnické NS,tedy do místa kde jsme opustili červenou značku. Jdeme po ní vlevo směr Horní Branná. Cestas nám pěkně uteče a až dojdeme do Horní Branné, čeká tu na nás spousta zajímavých objektu. Zde výlet končí.Máme v nohách 8,5 kilometrů, ale spoustu zážitků s pobytu v přírodě.

Za čím jedeme?

lupa

Naučnou Stezku U Mlejna vytvořili Lesy ČR, aby přiblížili funkci lesa, rybníků, seznámily nás se zvěří, která zde žije, ale také se na tabulích dozvíme hodně informací, takže si každý ověří své znalosti. V obci Horní Branná, na nás čeká nádherná Harrachovská hrobka, tedy hrobka rodu Harrachů. Dalším objektem hodným zájmu je naproti se nacházející Špitál, který byl posataven pro vysloužilé sloužící.Dalším objektem je nedaleký kostel a o kousek dál rozlehlý zámek, v němž kdysi dávno pobýval J.A. Komenský.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Sváču bereme s sebou a na další jídlo poslouží Zámecká restaurace v Horní Branné.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Naučná Stezka je velice zajímavá a Harrachovská hrobka, Špitál i kostel jsou prostě úžasné architektonické perly. Zámek již bohužel slouží jako zázemí různých firem, jsou zde byty a obecní úřad.Z ulice není moc hezký, ale když si ho celý obejdete, tak zjistíte, že je hezký a má zajímavou výzdobu fasády.

Ostatní informace

Peněz netřeba, protože hrobka slouží jako obřadní síň, ve Špitále jsou byty a zámek je možno vidět zvenku.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Martinice v Krkonoších
(vzdálenost od místa: 0.55 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Martinic do Horní Branné

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace