Z Lysečinské boudy až na Sněžku

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Lysečinská bouda
Lysečinská bouda
lupa

Jdeme z Lysečinské boudy, kde jsme přespali cestou na Horní Malou Úpu, vzdálenou asi 4,5 km. Tam si můžeme odpočinout, je to docela velká vesnice plná turistických chat. Odtud vede turistická stezka na Sněžku, 7 km. Jdeme přes Svorovou horu, kde si vyšlápneme pěkný stoupák, po cestě si můžeme odpočinout na chatě Jelenka. Ze Svorové hory sejdeme kousek dolů a už šlapeme na Sněžku. Po cestě potkáme hodně Poláků, tato cesta vede i z Polska. Na Sněžku přijdeme z pravé strany. Nahoře si odpočineme, pošleme pohled, vyfotíme se u kapličky a už scházíme druhou stranou dolů. Cesta je kvůli náročnosti a počtu turistů jednosměrná ale většina turistů si s tím nedělá hlavu. Dole pod Sněžkou mineme polskou boudu a jdeme ještě 2,5 km na Luční boudu, kde přespíme. Je odtud krásný výhled na Sněžku. Nachodíme asi 20 km.

Za čím jedeme?

stoupák na Svorovou horu
stoupák na Svorovou horu
lupa

Sněžka je nejvyšší hora České Republiky a ročně láká mnoho turistů. Dá se nahoru vyjet bez problémů lanovkou, ale myslím, že člověk má větší radost, když jí pokoří pěšky. Na Sněžce se nachází poštovna, polská restaurace, kaplička a horní stanice lanovky. Za pěkného počasí je odtud krásně vidět Studniční hora, druhá nejvyšší hora Krkonoš, Luční hora, Růžohorky a polské vesnice.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

výhled ze Svorové hory
výhled ze Svorové hory
lupa

Ubytovali jsme se v Luční boudě, kousek od Sněžky. Mohu jen doporučit, jen je trošku drahá. Má kapacitu asi 120 lůžek, člověk se tam vždy vyspí. Ubytovat se můžeme i Horní malé Úpě, kde je hodně chat. Naobědvali jsme se na chatě Jelenka.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

výhled
výhled
lupa

Chytli jsme krásné počasí, takže výhled byl nádherný. Bohužel toho využila spousta jiných lidí a na Sněžce bylo přelidněno. Cesta byla náročná, nahoru i dolů, ale to nám nezkazilo radost z výletu.

Ostatní informace

Vstupy jsme nikce neplatili, všude jsme šli pěšky. Utráceli jsme akorát za turistické známky (je jich v této oblasti víc než dost), za oběd a pití, které bylo nezbytné.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Žacléř
(vzdálenost od místa: 13.28 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Lysečinské boudy až na Sněžku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace