Z Litomyšle na Baldu

Tipy na výlet, Svitavsko
Kam a jak jedeme?

Z Litomyšle proti proudu řeky Loučné. Povede nás cyklotrasa č.4023 až na Baldu.

Zpět se vracíme přes Jedlovou, Korouhev, Sádek, Oldříš, Borovou, Svatou Kateřinu, Budislav, Dolní Újezd a zpět do Litomyšle.

Za čím jedeme?

Cílem byla osada Balda se stejnojmenným vrchem Baldou. Dále jsme pokračovali kolem Jedlovských rybníků do obce Jedlová a přes kopec do údolí Korouhevského potoka. Přes obec Sádek, jež je už předměstí Poličky pak do údolí směřující do obce Borová. Odtud přes Svatou Kateřinu nad kterou je nejvyšší bod výletu-vrch Skalka. Klesáním směrem na Budislav, východisko Toulovcových Maštalí a údolím říčky Desinky, přes Dolní Újezd a Osík, zpět do Litomyšle.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Oběd v motorestu U Dostálů v Borové. Skvělá obsluha, mírné ceny, výborná kvalita. Doporučujeme.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cyklotrasy dobře značené. Cesty asfaltové s minimální provozem automobilů. Lesní cesty ze Svaté Kateřiny na Budislav jsou kvalitní. Pozor na místní regionální značení cyklotras v oblasti Budislav.

Ostatní informace

Možno navštívit město Poličku. V Borové koupaliště. Pěkné výhledy od lesa pod Baldou na vrchly Českomoravské vysočiny. Další výhlídka je ze silnice nad Svatou Kateřinou. V Budislavy možno odbočit a prodloužit výlet o návštěvu Městských a Toulovcových maštalí-pískovcové útvary.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Druh:
do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Pomezí
(vzdálenost od místa: 3.3 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Litomyšle na Baldu

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace