Z Libochovan přes Kamýk do Velkých Žernosek

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

pohled na údolí Labe
pohled na údolí Labe
lupa

Cest na Kamýk je na tomto webu popsáno několik. Já jsem použil žlutou značku z Libochovan. Od železniční zástávky tratě 072 Lysá n/L - Ústí nad Labem západ se dáme vpravo po asfaltové silničce a u místního fotbalového hřiště odbočujeme opět vppravo na polní cestu, která nás mírným stoupáním dovede k lesu. V lese se sklon trochu zvyšuje asi po 200m byl púvodní odklon značky vlevo, jak je zeneseno v turistické mapě KČT České Středohoří východ z roku 1995-98. My se stáčíme vpravo a jakoby obcházíme vrch s bývalým hradištěm Hrádek. Po chvíli vyjdeme z lesa a otevírá se krásný výhled na údolí Labe. V místě, kde se naše žlutá značka opět dle mapy napojuje na původní cestu a je zde směrovka Kalvárie, my vcházíme rovně do lesa, označení zelené značky zde chybí a nacházíme ji asi až po 100 m v lese, nejprve přetřenou (značení bylo patrně zrušeno) a posléze značení pokračuje byť je na několika místech sešlé. Na křižovatce v lese je odbočka (asi 100m) ke kostelíku Sv. Marie, my pokračujeme po úbočí vrchu Strážiště až k poli odkud už je krásný výhled na zříceninu hradu Kamýk. Sestupujeme ke křižovatce silnic a jdeme místní silničkou do kopce až do vesnice Kamýk. Na návsi v restauraci TZ. K hradu se dostaneme po modré směr Plešivec, značka nás zavede za místní statek do kopce a pak jdeme vlastní intuicí loukou do prudkého kopce až k hradu.

zřícenina hradu Kamýk
zřícenina hradu Kamýk
lupa

Pro další trasu jsme zvolili modrou značku, která nás vede z kopce mezi starými ovocnými sady, zde pozor, někdy není úplně jasné kudy značka prochází, je tu několik starých vjezdů do sadů. Přicházíme do obce Malíč, kde se modrá lomí vlevo, my jsme si toho ale nevšimli a jdeme dále po silnici do Michalovic a z kopce dolů do Velkých Žernosek, kde přicházíme přímo k nádraží a kde naše cesta končí.

Za čím jedeme?

Kamýk - zřícenina hradu

Svatá Marie - kaple

vrch a bývalé Hradiště Hrádek - výhledy do údolí Labe

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Libochovany - místní obchůdek

Kamýk - restaurace

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Kamýk - zřícenina

údolí Labe - výhledy

Ostatní informace

Na zříceninu Kamýk vstupné není, je volně přístupná.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Libochovany
(vzdálenost od místa: 0.29 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Libochovan přes Kamýk do Velkých Žernosek

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace