Z Kubovy Huti přes Boubín do Vimperka

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Rozhledna na Boubíně
Rozhledna na Boubíně
lupa

Jedeme vlakem na střechu českých železnic, do nejvýše položené železniční stanice u nás, do Kubovy Huti (995 m.n.m.). Výlet bude měřit celkem 14 km a dojdeme přes Boubín (1362 m.n.m.) do Vimperka.

Za čím jedeme?

Střecha českých železnic
Střecha českých železnic
lupa

Z Kubovy Huti se vydáme po modré turistické značce směr Basumské louky a na vrchol hory Boubín. Stoupáme strmě po úzké asfaltové cestě a trochu nás překvapí, že trasa vede trochu jinudy, než je kresleno v mapě i na serveru Mapy.cz. No ale co, vždyť je to změna vcelku nová (teprve 5 let). Nejdeme tedy kolem Johnova kamene, ale dál pěkně po asfaltce. V nejvyšším bodě přicházíme k rozcestí, odkud vede dřevěný chodník téměř až na vrchol, který zle poničil orkán Kyrill. K idyle v podobě davu turistů přibývá i řev motorových pil. A to už přicházíme k rozhledně. Na Boubíně jsem byl před tím už několikrát a to tu ještě nestála. Ale za to jsem tu byl vždy téměř sám. Možná bude znít teď moje poznámka trochu poťouchle a cynicky, ale mělo cenu stavět na vrcholu Boubína tak vysokou rozhlednu a přilákat sem davy turistů v době, kdy vrchol přichází o zbytky lesa a výhled do kraje by se otevřel stejně?

Pohled zpět na Obrovec a Světlou horu
Pohled zpět na Obrovec a Světlou horu
lupa

Po rychlém snědení svačiny se vracíme po přístupovém chodníku na rozcestí a pokračujeme v pravo po červené TZ. Přímo v průseku na nás vykukují chladící věže JE-Temelína. Kolem sviští cyklisté, no prostě "paráda"... Přicházíme k rozcestí pod Boubínem, kde značka odbočuje vlevo, po úzké pěšině do lesa. A najednou jako by někdo mávnul kouzelným proutkem. Kráčíme sami, tichým lesem po měkkém chodníčku, jehličí a mechu. Sem tam na nás vykukuje hříbek. Konečně si cestu jek se patří užíváme. Procházíme kolem hájenky Veselka i přes Veselku samotnou. Přes Pravětín. Za ním už se nám otevírá po levé ruce krásný výhled na celý Vimperk, město i hrad. Přicházíme na nádraží, kde počkáme na nejbližší vlak, který nás odveze směr Lipka.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Svačinu jsme měli s sebou. Po cestě se nikde nic koupit nedá, až ve Vimperku. Ubytováni jsme byli na týden v penzionu v Lipce.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Myslím že to vyplívá z výše uvedeného.

Ostatní informace

Rozhledna, les i houby jsou zadarmo. Jen vlak něco stojí (dle tarifů ČD).Další informace

Hodnocení:
1640. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Bylo zde:
10 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Vimperk
(vzdálenost od místa: 2.86 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Kubovy Huti přes Boubín do Vimperka

05.12.2011 10:32

Holt kdo kdo chce do přírody bez cicilizace a cyklistů, musí po neznačených cestách a pěšinkách, kam se neproderou. Ještě že aspoň ta rozhledna je dřevěná. Byl jsem tam už dávno, všechno bylo jiné.

Kubova Huť
02.08.2013 17:50

Ruda
Moc hezký výlet. Na Šumavu jezdím pravidelně, nemůžeme si vynachválit hotel Club Canada... www.clubcanada.eu

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace