Z Kondrace na Velký Blaník

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

Při tomto výletu si prohlédneme jedno zajímavé muzeum a kostel vedle něj stojící a pak se projdeme na horu oplývající bájemi o spících rytířích.

Za čím jedeme?

Farní muzeum
Farní muzeum
lupa

Výchozím bodem pro nás bude náměstí v Kondraci. Zde si můžeme prohlédnout farní muzeum, které nám přiblíží, jak žili venkovští duchovní na konci 19. století. K faře samotné patří i pěkně udržovaná zahrada. Další část zajímavé expozice je v márnici u kostela sv. Bartoloměje. Zde se dozvíme o historie obce a jistě zaujme i malá expozice o historii pohřbívaní v českých zemích. Nakonec si můžeme, i když jenom přes mříž, prohlédnout interiér kostela samotného.

Zahrada u farního muzea
Zahrada u farního muzea
lupa

Poté se z obce vydáme po červené značce směrem k Velkému Blaníku. Cesta je dlouhá asi 3 kilometry po výšlapu až na vrchol se nám z 32 metrů vysoké rozhledny, která byla postavena KČT v letech 1939-41, otevře nádherný kruhový výhled na okolí této bájné hory.

Do Kondrace se pak můžeme vrátit stejnou cestou.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jelikož se jedná o poměrně krátký výlet, ani jsme se po žádném místě na občerstvení nesháněli. V pokladně na rozhledně je možno něco k občerstvení však zakoupit.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce nás zaujala pěkná expozice ve farním muzeu, k čemuž přispěla i skvělá paní průvodkyně.

Ostatní informace

Areál farního muzea: duben, květen, září, říjen : so a ne 10-16 o prázdninách út-pá 10-16 o víkendech 10-17. Vstupné 30 a 15 Kč.

Rozhledna Blaník: říjen až březen o sobotách, nedělích a svátcích 10-16, duben až září od úterka do neděle 10-17. Vstupné 15 a 10 Kč.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Vlašim
(vzdálenost od místa: 3.8 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Kondrace na Velký Blaník

22.07.2011 08:46

František Bína

SmilePro mne srdeční záležitost, prožil jsem zde nejkrásnější léta ve svém životě.

První tancovačky, první ještě platonické lásky, prostředí kde mně měli doopravdy rádi. Pasení husí nebo krav, do Blaníka na hříbky. Pomáhání při žních, koupání v Blanici a pečení brambor.

Výlet třešňovkou na Blaník a zpět přes Louňovice, kde dobře vařili, v kostele býval model Blaníka se spícími rytíři. Ale také se dobře najíte v Kondraci "u Matoušků"

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace