Z Jílové do Děčína

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

Děčínský Sněžník rozhledna
Děčínský Sněžník rozhledna
lupa

Naplánovali jsme si trasu po zelené TZ z Jílové přes Děčínský Sněžník do Děčína. Využili jsme ještě možnost jízdy kozí dráhou z Litvínova do Jílové.

Za čím jedeme?

stolová hora
stolová hora
lupa

Městečko Jílové má příjemnou polohu pod lesnatými stráněmi. Je zde několik zajímavostí, které stojí za návštěvu. Zámek postavený na místě staré vodní tvrze a kostel. Jílovský potok odděluje České středohoří od Děčínských stěn. Nejprve po silnici, pak lesní cestou jsme vystoupali do osady Sněžník roztroušené po svahu Děčínského Sněžníku. Mírným stoupáním březovým lesem po kamenité stezce lemované balvany jsme se dostali na nejvyšší stolovou horu u nás - Děčínský Sněžník /723 m/. Je zde jedna z nejstarších rozhleden na našem území. Je z ní široký Rozhled na moře lesů, na České středohoří, na Děčín, na Lužické hory, někdy na Jizerské hory a na Krkonoše a také až k Drážďanům.

skály při cestě
skály při cestě
lupa

Od rozhledny společně s červenou TZ mírně scházíme přes Koňskou hlavu /666 m/ k rozcestí Pod Koňskou hlavou. Červená značka sestupuje přímo do Děčína, my však pokračujeme dál po zelené TZ. Dokola se prostírají krásné hluboké lesy s borůvkami,malinami a ostružinami. Přecházíme silnici u odbočky na Kristin hrádek a stále pěkným lesem mírně klesáme do rekreační oblasti Maxičky. Zde je možno se občerstvit a odbočit k vyhledávaným rybníkům. Smrkovými lesy a velkými kvádry vydlážděnou cestou strmě sestupujeme Čertovou roklí do Čertovy Vody. Dojdeme opět na křižovatku turistických cest. Zelená značka odbočuje doprava a vede lesem ve svahu nad řekou přes Prostřední Žleb a vyhlídku Přípeř do Děčína.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvení u rozhledny, v hotelu v Maxičkách a pak v Děčíně.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásná lesnatá krajina s pískovcovými skalami, s nádhernými Rozhledy jak z rozhledny tak i cestou

Ostatní informace

Trasa je dlouhá 22 km.

Rozhledna je otevřena od dubna do října Út - Ne 10 - 17 hod

zámek Jílové - v sezoně pondělí - neděle 10 - 17 hodin , vstupné 40 KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jílové u Děčína
(vzdálenost od místa: 0.15 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Jílové do Děčína

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace