Z Javorového na Ostrý a dále do Oldřichovic

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

Televizní antény na Javorovém
Televizní antény na Javorovém
lupa

S manželkou jsme si v neděli vyrazili na výlet do Třineckého okolí. Autem jsme dojeli k lanovce pod Javorový a lanovkou nahoru. Kousek od lanovky po cestě k chatě na Javorovém je lanové centrum - různé opičí lanové dráhy, takže kdo si chce trochu zvýšit hladinu adrenali tak ať se zastaví. My jsme šli k chatě po zelené značce a potom pokračovali po modré na vrchol Javorový dále přez Šindelnou na rozcestí Ropice. Naše cesta pokračovala po červené značce k dalšímu rozcesti na Kalužném. Potom opět na modrou na Tustickou chatu na Ostrém dále k chatě Kozinec až do Oldřichovic kde modrá končí. Potom jsme už museli jenom po asfaltce dojít zpět na parkoviště k lanovce k našemu autíčku. Pěkná tůra cca 20km.

Za čím jedeme?

Chata na Javorovém
Chata na Javorovém
lupa

Celá cesta vede pěknou přírodou , místy lesem a místy po sluníčku a není nijak moc náročná na převýšení. Po cestě jsou celkem tři chaty kde můžete v klidu něco snist nebo se jen občerstvit.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Horská květena
Horská květena
lupa

Protože jsme si cestou nesli své jen pití tak jsme plánovali že žaludky naplníme na chatě na Ostrém. Volba byla dobrá, dal jsem si brynzové halúšky se špekem a cibulkou a byly opravdu výborné . Na chatě Kozinec, když jsem viděl ty plné talíře u vedlejších stolů, tak mi bylo jasné , že tady bych si taky vybral. (Narozdíl od chaty na Martiňáku, kde mají pro turisty restauraci zavřenou , prý je jen pro ubytované).

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Byl pěkný sluneční den, cesta probíhala pěknou přírodou, takže to nemělo chybu. Jen poslední 4km po té asfaltce byly trochu únavné.

Ostatní informace

Doporučuji těm komu vyhovuje tůra do 20 km , ktrerá není náročná a vede pěknou přírodou s výhledy na okolní kopce.

Jediná investice bylo 50Kč = cena jízdenky za lanovku.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Třinec
(vzdálenost od místa: 4.29 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Javorového na Ostrý a dále do Oldřichovic

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace