Z Černé hory do Pece pod Sněžkou

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Oblast Krkonoš nabízí návštěvníkům velké množství tras různé obtížnosti, těžší zejména při výstupu na Sněžku, ale i trasy lehčí, doslova odpočinkové.

Za čím jedeme?

výhled od hotelu Černá bouda
výhled od hotelu Černá bouda
lupa

A právě takovou lehkou trasou je i cesta z Černé hory do Pece pod Sněžkou. To, že na vrchol Černé hory se nejpohodlněji dostane lanovkou z Jánských Lázní je zřejmě nošení dříví do lesa, ale pro připomenutí, kabinková lanovka zvaná Černohorský expres je, dle počasí, v provozu téměř celý rok. Za pěkného a nejlépe jasného počasí můžeme navštívit rozhlednu Panorama, která byla vybudována na předposledním podpěrném sloupu staré lanovky. Krásné výhledy se nám nenabízí jen z rozhledny, ale i od hotelu Černá bouda. Jako na dlani zde máme z leva Kotel, Zlaté Návrší, ale zejména masiv Luční a Studniční hory, Obří důl a Sněžku. U Černé boudy se můžeme rozhodnout zda se již vydáme přímo do Pece, nebo si uděláme zacházku přes Černohorské rašeliniště což doporučuji.

cesta k Pražské boudě - v pozadí Ještěd
cesta k Pražské boudě - v pozadí Ještěd
lupa

Od rozcestí Václavák, ke kterému dojdeme jak od rašeliniště tak od hotelu Černá bouda již pokračuje do oblasti Lučin ke Kolínské a Pražské boudě. Zde nás čekají další krásné výhledy, k severu ke Sněžce tak jihu na Podkrkonoší a Český ráj, tedy Zvičinu, Kumburk, Bradlec, Tábor, Kozákov, ale i Trosky a v dálce i Bezděz. Směrem západním výhledu dominuje známá silueta Ještědu. U Pražské boudy se můžeme rozhodnout, kterým směrem půjdeme, na výběr máme 3 základní trasy, po žluté k Husově boudě a přímo do Pece, nebo po červené kolem Hrnčířských bud k Lesní boudě a dále již po žluté do Pece, případně alternativu k Lesní boudě po značce zelené. Délka trasy je cca 10 km, se zacházkou přes rašeliniště cca 13 km. Zpět do Jánských lázní se můžeme svézt mikrobusem (Černohorský bus), pro který platí společná jízdenka, kterou je možno koupit v rámci jízdného u pokladny lanové dráhy.

Trasa je i s převýšením vyznačena zde: http://www.turistika.cz/trasy/trasa-z-cerne-hory-do-pece-pod-snezkou

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

výhled na Sněžku a Obří důl
výhled na Sněžku a Obří důl
lupa

Když už se vydáváme na tůru po kopcích tak je jasné, že základní zásobu musíme mít s sebou. Ale míst k nadlábnutí máme po cestě více než dost, např. Hotel Černá bouda, Kolínská bouda, Pražská bouda, Lesní bouda….. no a v Peci nepočítaně….

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Kolínská bouda
Kolínská bouda
lupa

Když vyjde počasí tak je to krásná procházka, spousta výhledů do kraje, no ale děti zřejmě nejvíce zaujme cesta lanovkou na Černou horu…. ale třeba i ovečky a kozy, které jsou u Kolínské a Lesní boudy.

Ostatní informace

Aktuální info o cenách jízdného je zde: http://www.cerna-hora.cz/leto/cenik.php?lang=1#1Další informace

Hodnocení:
2274. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory, na kole
Bylo zde:
11 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Svoboda nad Úpou
(vzdálenost od místa: 8.29 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Černé hory do Pece pod Sněžkou

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace