Výstup na Rysy

Tipy na výlet, Vysoké Tatry
Kam a jak jedeme?

Tentokrát zabrousíme na Slovensko, do krásné kamenité přírody Vysokých Tater. Cesta vede zubačkou na Štrbské pleso a odtud po modré na Popradské pleso již jen pěšky až na vrchol Rysy.Na Popradském plese si můžete udělat zastávku a dál jít poznačené cestě již pozvolným stoupáním až na Rysy.

Za čím jedeme?

Jedeme samozřejmě za krásou skal, výhledů, zurčících potoků, nádhernou květenou. Najdete zde hořce,kopretiny alpské, zvonek karpatský a další alpské byliny. Po cestě se i v létě setkáte se sněhem, potkáte houževnaté horské nosiče, které můžeme pro jejich sílu jen obdivovat, když na svých zádech nesou 80-100kg náklady. U Popradského plesa si projděte okolí plesa a navštivte i místní hřbitůvek. Pak pokračujte dál v cestě, důležité je mít dobrou obuv, která má neklouzavou podrážku a vhodná je kotníková obuv. S sebou nic co se dá nosit přes rameno, pěkně baťoh na záda, který v závěru cesty oceníte, protože cesta se změní v malém úseku na horolezeckou, je třeba se držet řetězů a lan. Vezměte si určitě pláštěnu, počasí se zde dost mění a mokré kameny kloužou, je třeba mít volné ruce. Jinak cestu zvládnou i děti, pokud jsou zvyklé horám. Odměnou je protáhlé tělo, nádherný pocit na vrcholu Rysy jak na českou tak na polskou stranu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytovat se můžeme v okolí Tatranské Lomnice, je zde i spousta ubytování v soukromí a také penzionů. Nebo na Štrbském plese. Pak záleží na naší náročnosti a financích. Najíst se můžeme na Štrbském plese, je tu dostatek možností,(skvělá a levná je vařená kukuřice ) nebo na Popradském plese. Na Chatu pod Rysmi se moc nespoléhejte, bývá dost obsazená, jídlo je zde omezené, ale určitě byste hlady neumřeli. Obětavý chatař se o Vás postará.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

V této krajině se mi líbí vše a nelíbí se mi maximálně neukáznění turisti.

Ostatní informace

Vstupy zde žádné neplatíte, pouze si zaplatíte cestu zubačkou, která je sice dražší, ale tímto dopravním prostředkem nejezdíme každý den, tak peníze obětujeme. :-)

Další informace

neumístěno
Druh:
za sportem, na hory
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Výstup na Rysy

Výstup na Rysy
15.09.2016 07:57

Jana
Taky jsem se rozhodli vystoupat na Rysy a byl to super zážitek. Probíhalo to super a počasí vyšlo. Nechali jsme se ještě inspirovat tímto článkem http://www.ochutnejte-cesko.cz/vystup-na-rysy-ve-vysokych-tatrach-2/

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace