Výstup na Jelení hřbet

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Hotel Reoneo
Hotel Reoneo
lupa

Autobusem dojedeme do Vernířovic, odkud vycházíme po žluté značce k rozcestníku Kosaře. Dále po modré pod Zadní hutisko až pod Jestřábí vrch a kolem Vyhlídky k Františkové myslivně. Od rozcestníku se již po zelené značce vystupuje nad Malý kotel. Kolem vrcholu Jelení hřbet dojdeme k Jelení studánce. Pokračujeme hřebenem přes Pecný na Ztracené skály. Od nich se sestupuje náročným kamenitým terénem až do sedla Skřítek.

Za čím jedeme?

Kosaře
Kosaře
lupa

Trasa začíná táhlým výstupem s nenáročným terénem s otevírajícími se výhledy a čistou přírodou. Od pohledné Františkovy myslivny máme nádherný pohled na panoráma hřebenu s nejvyšší horou Pradědem. Výstupem na hlavní hřeben pradědské klenby se dostaneme do pohádkového místa kolorovanými klečemi borovic. Hřeben nabízí svěží vzduch a daleké výhledy. Do zajímavostí patří Jelení studánka, skalisko Pecný a mohutná kupa Ztracené kameny.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Zadní Hutisko
Zadní Hutisko
lupa

O vodu nemusíme mít na této trase starost. Restaurační místo k občerstvení a jídlu je na startu hotel Reoneo, pak jen v cíli Motorest na Skřítku. Pro vlastní svačinku se nám nabízí mnoho vhodných míst.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pod Jestřábím vrchem
Pod Jestřábím vrchem
lupa

Jednoznačně je to nádherná příroda, přírodně atraktivní místa, zajímavé výhledy, čisté nedotčené prostředí. U motorestu Na Skřítku je turisticky rušné místo a velký provoz, což je po tak nádherném výletu přijatelné.

Ostatní informace

Vyhlídka
Vyhlídka
lupa

Ceny v obou restauračních zařízeních jsou přijatelné, což zajišťuje zavedené menu. Autobusová doprava ve dnech pracovního klidu je skromná, avšak při dobrém rozvržení času stihneme i autobus od motorestu. Celková délka trasy je 18,5 km a je vyšší náročnosti.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
na hory
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Loučná nad Desnou-Filipová
(vzdálenost od místa: 8.7 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výstup na Jelení hřbet

04.02.2013 19:16
Hlavní hřeben Pradědské vrchoviny patří do překrásných a zdravých míst.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace