Výstava tropických motýlů

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Jen pouhou náhodou jsem se dozvěděla o konání výstavy tropických motýlů v pražské botanické zahradě. Sedáme tedy do autobusu směr Praha-Černý most. Metrem se pak přemisťujeme na Florenc, kde přeskakujeme na trasu C, která vede mj. na nádraží Holešovice. Tady pro změnu vyhledáváme autobus č.112 s výstupní stanicí Zoologická zahrada.

Za čím jedeme?

lupa

V Troji nás vítá ohromnná cedule s nápisem Botanická zahrada a informací kudy tudy....U pokladny kupujeme vstupenku do skleníku Fata Morgana, kde se akce koná a dbáme pokynů ukazatele, abychom jej snadno našli.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Zajímáme se především o motýly poletujících kolem nás, ale za zmínku také stojí teplomilné rostliny rozličných velikostí, tvarů a mnohdy také barev. Křik exotického ptactva linoucího se z reproduktorů nás určitě nenechá dlouho na pochybách, že se na moment ocitáme v tropech. Jeden z obřích motýlů mi dokonce sedá na nohu a já se bojím udělat krok, abych mu nějak neublížila.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Dostáváme možnost obdivovat mnohé druhy martináčů, avšak velkou atrakcí jsou ptakokřídelci, kteří patří mezi největší denní motýly světa. Vyhrazená část skleníku nám umožňuje pozorovat motýly klubající se z kukel.

Ostatní informace

Výstava potrvá od 8. 4 do 11. 5 2014, út - ne v dubnu od 9 do 18, v květnu pak do 19 hod.

Na Velikonoční pondělí 21. 4. je skleník Fata Morgana OTEVŘEN od 9 do 18 hod.

lupa

Do tropického skleníku je z bezpečnostních a kapacitních důvodů zakázán vstup s batohy či jinými objemnými zavazadly. Vaše zavazadla Vám bezpečně uschovají v šatně, kde budou pod stálým dohledem.

lupa

VSTUPNÉ FATA MORGANA + VENKOVNÍ EXPOZICE dospělí 120,-Kč rodinná(2 dospělí + 2 děti) děti 0-6 let zdarma děti 6-15 let 60,-Kč

daší info na: http://www.botanicka.cz/Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Bubeneč
(vzdálenost od místa: 1.61 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výstava tropických motýlů

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace