Výšlap po okolí Bedřichova

Tipy na výlet, Jizerské hory




Kam a jak jedeme?

Autem jedeme do Bedřichova a odtud podnikneme výlet do jeho okolí. Celkem ujdeme asi 12 km a projdeme se krásnou přírodou Jizerských hor.

Za čím jedeme?

Bedřichov, kostel svatého Antonína
Bedřichov, kostel svatého Antonína
lupa

Auto je možno odstavit na velkém perkovišti U stadionu a po červené značce se po silnici vydáme směrem na Maliník do Bedřichovského sedla. Zde odbočíme na zelenou značku a po ní se dostaneme až k Bedřichovské přehradě na Černé Nise. Tato přehrada je nejvýše položenou přehradou v České republice a tak cesta k ní vede skoro stále do mírného stoupání. Od přehrady pokračujeme stále po zelené směrem na Novou Louku, kde se můžeme občerstvit v Šámalově chatě. V původně panském domě, přestavěném později na lovecký zámeček, je dnes vyhlášená restaurace. Od Šámalovy chaty se po žluté vypravíme přes Bedřichov na kamennou rozhlednu Královka. Z rozhledny, u které je i horská chata, je zvláště při pěkném počasí krásný výhled na Jizerské hory, Krkonoše a Ještědský hřeben. Když už jsme došli na Královku, byla by škoda nejít se kouknout k Prezidentské chatě. Je to původní dřevěná horská bouda, postavená v roce 1927 s pěknou retaurací uvnitř. Od Prezidentské chaty se vrátíme zpět ke Královce a po modré značce začneme sestupovat do Bedřichova. U bývalé školy uhneme vpravo a po silnici se vracíme zpět k parkovišti. Po cestě si ještě můžeme prohlédnout místní kostel svatého Antonína.





Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Možností, kde se občerstvit je po cestě mnoho. Šámalova chata, Lesní chata v Bedřichově, Královka, Prezidenstká chata.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Největším zážitkem pro nás byl asi výhled z Královky. Počasí bylo výborné, dalekohled jsme měli s sebou a tak pokoukáníčko na blízké i daleké okolí bylo úžasné.

Ostatní informace

Bedřichovská přehrady
Bedřichovská přehrady
lupa

Cena za parkování je na všech parkovištích v Bedřichově 40,- Kč na den, vstup na rozhlednu je 20,- Kč, zlevněné je polovic. Všechny námi navštívené chaty a restaurace jsou otevřeny celoročně.



Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Vratislavice nad Nisou
(vzdálenost od místa: 6.64 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výšlap po okolí Bedřichova

LESNÍ CHATA BEDŘICHOV = arogance
21.07.2012 00:51

Johis

Arogantní majitel, kterému jde jen o jeho vlastní zisk!!!!!!!!!!!!!!! Tento týden jsme tam byly ubytovány s přítelknyní a dětmi, takže mám nejčerstvější (špané) zkušenosti:
*Přijely jsme o den později do zcela prádné chaty a ohlásily odjezd o den dříve. Záloha byla zaplacena o 2 měsíce předem. Nicméně pan Kučera si naúčtoval i ty 2 noci navíc (1 noc, to bych chápala, jelikož z mé strany došlo k opomenutí a neodhlásily jsme to, ale zřejmě by bám to nebylo nic platné).
*Jakmile jsme to chtěly řešit, vytáhl na nás zcela jiné ceny za noc, v případě, že bychom nebyly ubotovány celý týden (za 900/za pokoj bez jídla a snídaně by mu tam nejel ani člověk s prachama na rozhazování, natož dvě mámy s dětma) Na webu v ceníku tohle NENÍ!!!! tam jsou ceny jaro - léto/podzim a zima a malým písmem že jde o cely při týdenním pobytu. O cenách při pobytu např. 2 dny nikde nic není!
*doporučuji si podrobně přečíst jeho ceník a podmínky, je tam spousta poplatků a příplatků. Za co může, vybere nějaký peníz.
*na barpultu stojí květináč a na něm je nápis, který jsme v první chvíli považovaly za recesi, ale je bohužel smutnou realitou a neuvěřitelnou ostudou: voda z kohoutku 0,25 á 24kč.
*Za rozbitý talířek si chtěli účtovat 50kč (poté, co si strčil do kapsy celkem3500,kč za 2 noci ve dvou pokojích, které jsme v hotelu nestrávily)
*nedali nám přes několikerou žádost žádnou fakturu. V den odjezdu nebyl pan majitel k zastižení (ale věděl o rozbitém talířku) a barmanka/recepční na něj nezlala mobilní číslo (není to divné?)
*Druhý den u snídaně, kterou si nelze nekoupit (je povinné si k ubytování koupit kontinentální snídani! i když ji člověk nechce nebo např.snídá jen kafe) nikdo nikde nebyl. Nakonec se nám podařilo z kuchyně vytáhnout zmateného chlápka, zřejmě kuchaře, který však stroj na presso videl zřejmě poprvé v životě. Ve snaze vyhovět si z kuchaně přinesl varnou konev a připravil kamarádce kafe... turka do skla!

MŮJ NÁZOR JE VYHNĚTE SE LESNÍ CHATĚ OBLOUKEM!!!! NEDÁVEJTE SVOJE (zdaněné) PENÍZE KAPITALISTOVI, KTERÉMU JDE JEN O JEJICH VLASTNÍ (nezdaněný?)ZISK!sad

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace