Výlet podél vodní nádrže ve Fryštáku a procházka Kostelcem u Zlína

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Vodní nádrž Fryšták u Zlína
Vodní nádrž Fryšták u Zlína
lupa

Sobotní den s krásně modrou oblohou a zasněženou krajinou nás láká na menší výlet v okolí Zlína. Můžeme vyrazit až v poledne, v době Frantových vycházek, takže zbývá otázka kam ? Nakonec se shodnem na nedalekém okolí kolem vodní nádrže ve Fryštáku a přes místní část Zlína - Kostelec se chceme vracet do Zlína. Ráno vařím guláš k obědu, před dvanáctou hodinou vyrážím do Albertu před domem koupit lístky MHD, Frantu, který může až ve dvanáct a jedna minuta čekám na zastávce. Chvíli po dvanácté jedeme spojem MHD k autobusovému nádraží, odkud kolem čtvrt na jednu pokračujeme autobusem. Asi po 15 minutách vystupujeme na zastávce před vodní nádrží ve Fryštáku, nacházejícím se osm km severně od Zlína na okraji Hostýnských vrchů.

Za čím jedeme?

lupa

Přejdeme silnici a jdeme k začátku vodní nádrže a hrázi, na kterou je vstup zakázán. Podél břehu jdeme kousek po silnici, a pak vstupujeme na břehy nad přehradou, v únorovém měsíci úplně zapadané sněhem. Nám to ale nevadí, mezi stromy jsou krásné zákoutí a průhledy na přehradu, nad námi nádherně modré nebe a sluníčko, takže se tudy projdeme ke konci nádrže a opět vycházíme u silnice. Zpět se vracíme každy jinou cestou, je to asi 10 minut zpět k autobusové zastávce, Franta jde po silnici a já stejnou cestou a fotím si tak detaily mezi stromy a výhledy na přehradní zasněženou hladinu. Škoda, že je tak zamrzlá a nejde vůbec vidět voda. Pak společně pokračujeme uličkou mírně do kopečka a procházíme mezi výstavbou do středu obce Kostelce u Zlína. Kostelec je skoro malé městečko zajímavé svým hotelem se známými lázněmi. Lázně stojí v Kostelci na návrší nad silnicí ze Zlína na Fryšták, léčí v nich pohybový aparát, revmatismus, atd. K dispozici mají hosté i golfové hřiště a bazén na loukách pod hotelem. Od středu dojdeme až na začátek Kostelce, kde se zastavujeme v místní restauraci U Staňků na pivo a chvíli se zahřát před odjezdem zpět. Kousek odtud ze zastávky MHD se vracíme spojem do Zlína.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Dopoledne oběd doma - guláš, občerstveni v restauraci U Staňků v Kostelci - pivo.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo se nám, že dnešní zimní počasí bylo příjemné, sluníčko svítili a vyšlo nám fotogenické krásně modré nebe.

Ostatní informace

Do nedalekého Fryštáku a Kostelce u Zlína Jezdí spoj MHD i a utobus, dostupnost je možná i na kole.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Zlín-Dlouhá
(vzdálenost od místa: 4.28 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výlet podél vodní nádrže ve Fryštáku a procházka Kostelcem u Zlína

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace