Výlet na Vinařickou horku

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Vinařická horka
Vinařická horka
lupa

Jdeme pěšky z Kladna Rozdělova. Nejlepší výchozí bod je rozdělovský kostel, kde je rozcestník. Kdo není z Kladna může začít na konečné autobusů Energie a jde zde možnost v pohodě zaparkovat i auto.

Za čím jedeme?

Vinařická horka
Vinařická horka
lupa

Jdeme na Vinařickou horku 413 m, která leží asi 1km od vesnice Vinařice. Vinařická horka je bývalá sopka a lom kde se od 19. stol. do 80. let 20. stol. těžil čedič. Vyrážíme od rozdělovského kostela po žluté značce.Jdeme Vašíčkovou ulicí, která končí na rozcestí Na Cimrmanském a pokračujeme už lesem po upravené cestě vhodné i pro kolo. Na konci lesa dorazíme do Vinařic Tuháně a zabočíme do leva a asi po 50 metrech je lavička, za kterou můžeme vystoupat do lesa a po chvilce dojdeme k prastarému dubu, který je chráněn státem. Vrátíme se zpět na žlutou značku a pokračujeme do kopce do Vinařic. Po levé straně mineme skanzen hornictví bývalý důl Mayrau. Žlutá značka nás zavede podél bývalého vinařického koupaliště a asi po 20 minutách dojdeme na úpatí Vinařické horky. Celá cesta se dá zvládnout i na kole. Samotný výstup na horku už není pro kolo, ale existuje druhá cesta z Vinařic směrem na Pchery, po silnici se na konci vesnice odbočí do leva do kopce k místní obalovně, kde podél závory vede polní cesta, kterou se dostaneme až na Vinařickou horu. Když je dobrá viditelnost tak je z horky překrásný výhled na České středohoří.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Po cestě mineme restauraci u Energie v Rozdělově a ve Vinařicích Tuháni pivnici Na Beraníku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Úchvatné výhledy na bývalý lom a v dáli České Středohoří.

Ostatní informace

Vinařice jsou dostupné i MHD autobusem č. 9 jízdní řád na www.csadkladno.cz.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kladno-Švermov
(vzdálenost od místa: 2.33 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výlet na Vinařickou horku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace