výlet na hrad Veveří

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Před hlavním vlakovým nádraží v Brně je stanoviště MHD, kde nasedáme na tramvaj jedoucí do stanice 'Zoologická zahrada'. Tady čekáme na autobusový spoj na hrad Veveří.

lupa

Bus staví přímo pod hradem a my už ladíme foťáky :-) Platíme vstupné do areálu a může se začít s průzkumem. Hrad Veveří je poměrně rozsáhlý, proto bereme systematicky jednu část po druhé.

Za čím jedeme?

lupa

Na informační tabuli u vstupu se dočítám něco málo o historii. První písemná zmínka se datuje na konec roku 1213. Vystřídá se zde několik majitelů- páni z Ludanic, Jan z Pernštejna, Jan z Lipé a mnoho dalších, ale nejdelší souvislou držbu hradu zaznamenáváme rod Zinzendorfů (1707-1802), poté se majitelé opět střídají až do doby, kdy jej roku 1925 Baron Arnold De Forest po vleklém sporu přenechal státu. Správa státních lesů a statků, obsazení jednotkou Wehrmachtu, boje spojené s osvobozováním města Brna, lesnické učiliště, internát....To vše vedlo ke značné devastaci historické památky.

Naštěstí se povedlo sehnat finanční prostředky na záchranu. Dopomáhají tomu také sezónní výstavy-v době naší návštěvy výstava replik z filmu Arabela.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najedli jsme se v Brně, když jsme čekali na autobuswink.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Po prohlídce si krátíme čekací dobu na autobus procházkou k přehradě, odkud je opravdu nádherný pohled na celý hrad.

Ostatní informace

Mnoho informací získáte na stránkách

http://www.veveri.cz/aktualne/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Čebín
(vzdálenost od místa: 7.01 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu výlet na hrad Veveří

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace