Výlet na Černokostelecké keramické trhy

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Kam a jak jedeme?

Výlet na Černokostelecké keramické trhy
Výlet na Černokostelecké keramické trhy
lupa

Chci vás pozvat na výlet na Černokostelecké keramické trhy, které se konají v sobotu 29. května 2010 v Kostelci nad Černými lesy a mají zde opravdu dlouholetou tradici. Konají se už hodnou řádku let vždy poslední sobotu měsíce května. Takže jedeme do Kostelce nad Černými lesy - a to pokud možno hned ráno, aby nám nic neuniklo. Trhy začínají v 8.50 hod a končí v 17.00 hod, takže pokud si výlet chceme náležitě užít, počítejme, že na něm strávíme v podstatě celý den. Jedeme autem odkudkoliv nebo z Prahy autobusem pražské integrované dopravy - buď autobusem číslo 381, nebo autobusem číslo 387 ze stanice metra Háje. V den konání Keramických trhů je vždy tato autobusová doprava posílena, takže autobusy jezdí často, častěji než v jiné běžné soboty. Trhy se každoročně, takže i letos, konají na náměstí Smiřických.

Za čím jedeme?

Černokostelecké keramické trhy - rok 2009
Černokostelecké keramické trhy - rok 2009
lupa

Černokostelecké keramické trhy se konají v Kostelci nad Černými lesy, který je právem nazýván nejen plícemi středních Čech, ale také Městem keramiky. Každou poslední květnovou sobotu se sem sjíždějí keramici z celé republiky a zde vystavují a zároveň prodávají svoje keramické výrobky. Je zde nespočet stánků s krásnými věcmi, které si můžete koupit. Převážně jde o keramické výrobky, ale většinou si zde můžete koupit třeba i sáček s levandulí nebo sušenou levanduli a podobné výrobky.

Černokostelecké keramické trhy - rok 2009
Černokostelecké keramické trhy - rok 2009
lupa

Trhy jako takové doprovází bohatý program na podiu i mimo něj. Můžete si vy nebo vaše děti něco zkusit vytočit na hrnčířském kruhu, dále se koná soutěž o nejhezčí servírovací nádobu na jednu porci polévky, na trzích je otevřený dětský koutek atd.

Černokostelecké keramické trhy - rok 2009
Černokostelecké keramické trhy - rok 2009
lupa

Na začátku trhů v 8.50 hod vystoupí Mažoretky Scarlett, poté trhy oficiální zahájí starostka města. Vystoupí Aerobik klub DODO, děti z místní mateřské školy, dále například skupina Zpětná vazba (12.30 - 13.30). Odpoledne hraje Michal Prokop, Jan Hrubý, Luboš Andršt trio.

A když ještě bude hezké počasí, výlet to bude jako malovaný.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Černokostelecké keramické trhy - rok 2009
Černokostelecké keramické trhy - rok 2009
lupa

Najíst se není vůbec problém, přímo na trzích jsou stánky s různým občerstvením a též je na náměstí pizzerie, kde je možno se dobře najíst a napít a při hezkém počasí využít možnosti přitom posedět na "zahrádce" pizzerie venku a kde, pokud svítí sluníčko, vás příjemně zastíní slunečníky. Zároveň máte výhled na trhy. Dále se přímo na náměstí nachází restaurace "Zelený dům" s pivnicí. A mimo náměstí jsou minimálně ještě tři restaurace, takže že se nebudete mít kde občerstvit, se opravdu bát nemusíte.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Černokostelecké keramické trhy - rok 2008
Černokostelecké keramické trhy - rok 2008
lupa

Keramické trhy bývají vždy krásné, nádherné rozmanité keramické výrobky, kde si každý vybere, pokud chce koupit - jak výrobek užitečný či užitný nebo dekorativní, prostě každý milovník keramiky určitě potěší svoji duši i oko a domů si může přivézt opravdu nádhernou keramiku dle vlastního vkusu a výběru (neb výběr je veliký, zrovna tak jsou i různé cenové hladiny za výrobky), poslechne si hezkou hudbu, podívá se na různá vystoupení, prostě na Keramických trzích je to opravdu vždy moc fajn.

Ostatní informace

Vstup na Keramické trhy i s doprovodným programem je zdarma.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Český Brod
(vzdálenost od místa: 9.23 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výlet na Černokostelecké keramické trhy

Keramické trhy
14.06.2010 17:37
Moc pěkně udělaný článek! Kdyby to nebylo tak daleko určitě bych se tam vypravil, protože keramiku mám rád. Pozdravuje Vás JD.
Keramické trhy
28.05.2011 07:57

Další Černokostelecké keramické trhy jsou 28. května 2011. Opět na stejném místě a s doprovodným programem.Smile

Fotky z Černokosteleckých keramických trhů z 28. 5. 2011
30.05.2011 11:30

28. května jsem byla opět na Černokosteleckých keramických trzích - tentokrát to byl již 23. ročník, trhy byly jako každým rokem velmi povedené. Přidala jsem z nich fotky sem do galerie.Smile

Fotky z Černokosteleckých keramických trhů z 26. 5. 2012
25.05.2013 05:48

26. května 2012 jsem byla opět na keramických trzích, tentokrát již na 24. ročníku, tuto krásnou akci navštěvuji pravidelně již od r. 2004, fotky jsem přidala sem do galerie. Smile

25. ročník Černokosteleckých keramických trhů
25.05.2013 05:51

25. ročník Černokosteleckých keramických trhů se koná 25. května 2013. Smile

26. ročník Černokosteleckých keramických trhů
30.05.2014 18:00
26. ročník Černokosteleckých keramických trhů se koná 31. května 2014.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace