Výlet do vánočního Kostelce nad Černými lesy

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Kam a jak jedeme?

Jedeme do Kostelce nad Černými lesy autem odkudkoliv nebo z Prahy autobusem číslo 381 nebo 387 ze stanice metra Háje, v Kostelci nad Černými lesy vystoupíme na stanici náměstí Smiřických.

Za čím jedeme?

Rozsvícené vánoční stromy
Rozsvícené vánoční stromy
lupa

Jedeme o vánočních svátcích - nebo i po nich do vánočně nazdobeného a vánočně rozsvíceného Kostelce nad Černými lesy. Na náměstí Smiřických svítí každoročně dva velké vánoční stromy - smrky, které sem ovšem nejsou dovezeny, ale rostou tu stále a rozsvěcí se každý rok na začátku adventu. Samozřejmě se v Kostelci zdržíme do tmy, kdy se každý večer rozsvítí oba stromy a další vánoční výzdoba, hlavně na náměstí, ale i jinde. Na náměstí Smiřických je i kostel svatých Andělů strážných, kde si vždy o vánočních svátcích můžeme prohlédnout betlém, poslechnout vánoční koledy apod.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Z náměstí Smiřických
Z náměstí Smiřických
lupa

Najíst se můžeme v útulné pizzerii na náměstí Smiřických, která je ve stejné budově jako muzeum a od začátku adventu je tato budova také krásně vánočně ozdobena a jak se sešeří, tak se rozsvítí. Před muzeem s pizerií je ozdobený vánoční stromek - živý, uříznutý.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vánočně rozsvícené Muzeum hrnčířství s pizzerií
Vánočně rozsvícené Muzeum hrnčířství s pizzerií
lupa

Snad nejkrásnější je, že se každý rok zdobí dva vánoční vzrostlé smrky, které zde normálně rostou a dělají čest jménu městečka. Jejich rozsvěcení je vždy krásné a slavnostní.

Ostatní informace

Podloubí budovy muzea s pizzerií a rozsvícený vánoční strom
Podloubí budovy muzea s pizzerií a rozsvícený vánoční strom
lupa

Do konce prosince se můžeme též zajít podívat do Muzea hrnčířství, které má svoji stálou expozici a kromě toho je v něm každý měsíc jiná výstava. Pokud si chceme prohlédnout muzeum, musíme návštěvu stihnout do konce prosince, protože v lednu je muzeum zavřené. Pak máme možnost muzeum navštívit opět v únoru.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Český Brod
(vzdálenost od místa: 9.23 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výlet do vánočního Kostelce nad Černými lesy

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace