Výlet do Trenkovy rokle

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

Chtěl bych vás pozvat do romantického údolí řeky Bobrůvky, v níž se nachází Trenkova rokle. V té se kdysi ukrýval proslulý špilberský vězeň baron Trenk. Máme několik možností, jak se do rokle dostat. Zdatnějším chodcům lze doporučit zahájení tůry v Tišnově, kam se dá bez problémů dostat vlakem či autobusem. Z Tišnova vyrazíme po červené značce směrem na Dolní Loučky a Skryje. Značka vede podél řeky, ovšem je to trochu delší cesta. Podél řeky se dostaneme až do Habří, kde se nachází hostinec a od kud se vydáme buď na Dolní Rožínku, kde zastavuje autobus, nebo můžeme jít do Rožné, od kud jezdí vlak buď do Tišnova nebo do Žďáru nad Sázavou. Tato trasa měří něco okolo 30 km. Pro ty, kteří by se chtěli do rokle podívat, ale nechce se jim šlapat takovou délku, se nabízí kratší alternativa. Začneme tím, že se vlakem dostaneme do Věžné, což je zastávka na trati mezi Tišnovem a Žďárem nad Sázavou. Z Věžné se vydáme po modré značce vzhůru do kopce. Po překonání značného kopce sejdeme k obci Střítež, kde můžeme doplnit zásoby v místním obchůdku. Pokračujeme dále po modré značce. Přijdeme na rozcestí na Lopatách a po cestě do údolí se dostaneme až k řece do chatové kolonie. A zde se už napojíme na červenou značku a pokračujeme po proudu řeky. Stezka místy vede po poměrně příkrých svazích, což dodává cestě na zajímavosti. Asi po 6-ti km se dostaneme do místa, které je obklopeno skalami - Trenkova rokle. Zde si pěkně můžeme posedět a odpočinout před překonání jedné ze skalních stěn. Není to nijak náročné, ale opět je cesta trošku dobrodužnější. Z rokle se po značce dostaneme do nedaleké obce Drahonín od kud už jede autobus IDSJMK do Tišnova. Tato trasa měří něco kolem 15-ti km a nabízí opravdu překrásné přírodní scenérie jimž dominuje protékající řeka.

Za čím jedeme?

Pokud se rozhodnete vydat tímto směrem, počítejte s tím, že se vydáváte výhradně za přírodou. Ale mohu vás bezpečně ujistit, že nebudete litovat.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

S ubytováním je to trošku složitější, nicméně není to neřešitelná věc. Ubytovat se lze v hostinci v Habří, kde se dá rovněž poměrně slušně najíst. Místní kuchyně nabízí speciality z potravin vypěstovaných na zdejším statku. Vyrábí zde i vlastní sýr, který je vynikající ať už ovčí nebo kravský. Pokud jdeme kratší trasou, nedostaneme se do Habří, ale občerstvit se můžeme u obchodu ve Stříteži a potom v Drahoníně je malá hospůdka s potravinami. Tento obchůdek vlastní soukromník a nachází se v horní části obce.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Mě osobně se nejvíce líbilo putování po příkrých svazích okolo řeky. Člověk musí neustále dávat pozor, aby neskončil v řece, což toto putování zpestřuje.

Ostatní informace

Na této trase vás nečekají žádné vstupy. Jediné co se musí zaplatit, je jízdné.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Tišnov
(vzdálenost od místa: 0.52 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výlet do Trenkovy rokle

03.10.2011 00:06

tonda

ty lháři, dnes sem tam šel a po té červené je to absolutní humus, to se nedá!!!!!!!!

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace