Výlet do lunaparku

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Z Rakovníka do Liberce do Babylonu, autobusem.

Za čím jedeme?

Sportovní vyžití, zábava pro děti, zážitky z cestování dopravními prostředky - metro pro mimopražské.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najedli jsme se přímo v areálu Babylonu, kde je samoobslužná super restaurace za velmi příznivé ceny.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo se nám naprosto vše. ( kromě obsluhy informací na autobusovém nádraží v Rakovníku )

Ostatní informace

Popis celého výletu, kde najdete naprosto vše:

VÝLET DO LUNAPARKU

Nezalekla jsem se označení za blázna a dobrodruha a ve čtvrtek 10.4. 2008 jsem s dětmi vyrazila na výlet z Rakovníka do Lunaparku do Liberce, a to autobusem, nikoliv autem.

Do Lunaparku jezdíme každý rok, když jsme vJizerkách na horách. Letos jsme však byli vKrušný horách a Lunapark nenavštívili, tak jsem dětem slíbila do Lunaparku extra výlet.

Kdo to náhodou neví, děti máme 4 - Míšu 6 let, Kačku - skoro 5 let a dvouletá dvojčata.

V metru.
V metru.
lupa

Na internetu jsem si našla spoje, pokusila se i zakoupit jízdenky, ale protože nemám správně embasovanou platební kartu, tato operace se mi nepovedla a já byla nucena jízdenky na trasu Praha - Liberec a zpět zakoupit v Rakovníku na aut. nádraží. Pokud byste mě chtěli vtomto následovat, doporučuji obrnit se trpělivostí, byl to jediný černý bod celého výletu ( i když paní už bude snad poučena, jak se takové jízdenky zařizují, nicméně já si ji i tak musela zařídit sama).

Na kolotoči.
Na kolotoči.
lupa

Vyrazily jsme autobusem v6,45 zRakovníka ( volila jsem spoj na Zličín, abych se smalými dětmi vyhnula jezdícím schodům a byla na přímé trase metra Zličín - Černý most ). VPraze jsme byly v7,45, cesta metrem trvala 40 minut. Nikdy jsem na Černém mostě nebyla, tak jsem trochu sobavami čekala, jak se budeme na autobus přesouvat. Kmému údivu jsme zmetra vystoupily 10m od naší autobusové zastávky. Utíkaly jsme na WC ( Honzík celou cestu vmetru volal čůrat ). Po celou naši cestu jsme viděly jen samá vzorně uklizená WC.

V sudu.
V sudu.
lupa

Do odjezdu autobusu jsme měly ještě ½ hodinky čas, tak jsme si došly koupit do trafiky bonbony a za chvilku už pak přijel na stanoviště „žluťásek", autobus Student agency. Byla jsem překvapena komfortem, který se nám dostal. Vautobuse je průvodkyně, která je neustále kdispozici, během hodinové jízdy asi 5x prošla autobusem, zda někdo něco nepotřebuje. Hned vúvodu nás přivítala, po té rozdala zájemcům sluchátka, kde jste si mohli pustit buď zvuk kprobíhajícím videoklipům nebo naladit 5 rozhlasových stanic. Dále nabízela zdarma několik denních tisků a časopisy, našim dětem dala Mateřídoušku a Sluníčko ( sice starší čísla, ale to nám bylo úplně jedno ). Dále bylo možno si zakoupit občerstvení, a to ve velice sympatických cenách, mj. i sušené maso, ale to jsme nevyzkoušely.

Obídek.
Obídek.
lupa

V Liberci jsme byli v10,05, přesně podle jízdního řádu. Do Lunaparku je to zautobusového nádraží kousek, a tak po odložení oblečení v šatně jsme již v10,30 jezdili na autodromu. Lunapark byl jen náš. Kromě nás tam do oběda byly ještě 2 děti s rodiči, po obědě asi do 14 hod. jen my a pak tam přišlo dalších asi 10 lidí, to byla veškerá návštěvnost. To jsme se měly! Pro děti úplný ráj. Holky mohly i samy řídit autíčka, nikoho nezajímalo, jak dlouho tam jezdíme, když jsme chtěly vyměnit atrakci, tak jsme se prostě přemístily a užívaly další - houpačky, řetízkář aj.

Únava zvítězila, spánek v autobuse.
Únava zvítězila, spánek v autobuse.
lupa

V11,20 jsme šly na oběd, daly jsme si vynikající hovězí vývar scelestýnskými nudlemi, Míša povidlové taštičky, Kačka sprckama sýr shranolkama a já výborné vepřové žebírko po Srbsku shranolkama. Výborné a vše za necelých 300,- Kč ( vceně jsou i 2 krabičky na jídlo sebou, protože děti ty porce nemohly ani sníst a ze spořivých důvodů jsme si to vzaly domů -)))) ).

Po obědě jsme se prošly po nákupním Městečku, holky napsaly pohledy do školky a netrpělivými dětmi jsem byla odvlečena zpět do lunaparku, kde jsme opět zahájily vstup jízdou na autodromu. Pán tvrdil, že holky asi autíčka samy nezvládnou, ale když jsem mu sdělila, že už na nich jezdily před 2 hodinkami, tak je nechal. No a užívaly jsme si do 15 hod.. Já si dala vídeňskou kávu a děti pozorovala, jak už samy přebíhají zatrakce na atrakci a skvěle se baví. Mája se skamarádila spánem, který obsluhoval kachní vláček a řetízkáč a diktovala mu „kachničky - kolotoč" a on ji vždy posadil, připoutal, pustil jí to a spokojenost byla na všech stranách. Honzík si mezitím klimbnul na houpačkách, ale to se mi bohužel nepovedlo fotograficky zachytit.

V15 hod. jsme se sLunaparkem rozloučily, oblékly se a v15,15 vyrazily na autobus. Kmému milému překvapení tam stál autobus, který odjížděl v15,30 a za storno poplatek 10,- Kč ke každé jízdence ( měly jsme 3 ) jsme sním mohly odjet místo čekání na autobus sodjezdem v16 hod., na který jsme měly jízdenky zakoupené. Vautobuse se o nás opět vzorně starala stewardka. Tentokrát si děti nevzaly časopisy, ale požádaly o sluchátka a ledový čaj na pití ( 0,5l za 15,- Kč). Se sluchátky na uších pak během chvilky usnuly a nevzbudily se ani když jsem jim sluchátka sundávala. Spaly všechny 4, a to až do Prahy. Zde autobus zastavil přímo u vchodu do metra, které zrovna přijelo, takže v17,15 jsme už byly na Zličíně a v17,45 jsme odjížděly do Rakovníka.

Byl to skvělý výlet, děti nadšené a spokojené a já také. Všem vřele doporučuji, ráda poskytnu jakékoliv bližší informace a vůbec se nebráním si i sama s dětmi opět výlet zopakovat.

Pavča

( naše vyúčtování - jízdné celkem 588,- , vstup do lunaparku 300,- ,oběd 300,- , svačina + drobné občerstvení 135,- , pohledy 30,- baterie do foťáku 70,-, celkem 1423,- Kč )Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za sportem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Liberec
(vzdálenost od místa: 0.4 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výlet do lunaparku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace