Výlet do Hrusic, rodiště Josefa Lady

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

Jedeme do Hrusic, rodné obce malíře Josefa Lady. Autem se do Hrusic dostaneme odkudkoliv.

Za čím jedeme?

Hrusice - kostel sv. Václava
Hrusice - kostel sv. Václava
lupa

Jeli jsme se podívat do Hrusic hlavně z důvodu, že se zde narodil národní umělec Josef Lada a svoji rodnou vísku maloval nespočetněkrát a moc krásně. Chtěli jsme vidět kostel, který je na spoustě jeho obrázcích a je to právě kostel v Hrusicích, krásné Ladovy domečky, krásný kraj. Hrusice jsou opravdu kopcovité, takže obrázky jsou hodně autentické. A pokud dobře znáte obrázky Josefa Lady, dá se říci, že se v Hrusicích neztratíte. Nejen většině Ladovým obrázkům, ale i Hrusicím dominuje původně románský Kostel Sv. Václava. Rodný dům Josefa Lady už není, ale na jeho místě je postaven jiný dům a na něm pamětní deska. V Hrusicích je též Památník Josefa Lady.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst se můžeme v Hospodě u Sejků, která je moc krásná a pomalovaná dle Josefa Lady zvenčí i zevnitř. Za pěkného počasí se dá sedět i venku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hrusice - Hospoda u Sejků
Hrusice - Hospoda u Sejků
lupa

V Hrusicích se nám líbilo moc. Líbil se nám kostel, domečky, hospoda, krásná kopcovitá krajina, dalo by se říci, že úplně všechno. Ale tedy skoro všechno.. Moc se nám nelíbily některé nové velké rodinné vily nebo některé sice zrekonstruované staré domky, ale dost necitlivě a nevkusně. To přecejen trochu ruší ráz malebné Ladovy vesničky. Ovšem dost domečků je zde stále krásných jako za Josefa Lady a citlivě zrekonstruovaných. Též se nám líbilo, že jsme viděli přímo místo, kde se Josef Lada narodil. Celkově je ovšem v Hrusicích krásně a moc hezky jsme se po nich prošli, opravdu krásný výlet.

Ostatní informace

Detail fasády Hospody u Sejků
Detail fasády Hospody u Sejků
lupa

Turistická známka Ladovy Hrusice se dá koupit v Hospodě u Sejků a dají se tam koupit i pohlednice. Obojí jsem si tam koupila. Památník Josefa Lady je otevřen celoročně kromě pondělí. Otevírací doba: úterý - neděle: 9,00 - 12,00 a 13,00 - 17,00. Individuální vstupné: dospělí 65,- Kč, snížené 50,- Kč, matky na MD 50,- Kč, rodinné vstupné 100,- Kč.Další informace

Hodnocení:
3314. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mirošovice u Prahy
(vzdálenost od místa: 1.28 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výlet do Hrusic, rodiště Josefa Lady

10.06.2012 10:21
Celkem příjemné místo pro dospělé i děti.Jde o velký dům se zahradou,kde je velké pískoviště i jiné hry pro děti.Uvnitř je hezká prohlídka Ladových(a nejen jeho) obrázků a osobních věcí s hezkým výkladem.Nedaleko je je i hospoda v Ladovském stylu,kde se dá docela dobře najíst a prodávají tam TZ a suvenýry.Je to hezký výlet pro celou rodinu.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace