Vyhlídky na Labe

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Pozvánka na výlet za krásnými výhledy na meandry Labe a na vrcholky Českého středohoří mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem.

Za čím jedeme?

pohled z Vrkoče
pohled z Vrkoče
lupa

Po vystoupení z vlaku v Radejčíně jsme zjistili, že žlutě značená cesta je neprůchodná z důvodu výstavby dálnice. Tak jsme se od nádraží vydali doprava neznačenou polní cestou přes mírný kopec. Za chvilku jsme uviděli novou rozhlednu. Cesta nás zavedla až k ní. Z dáli to vypadalo, že je rozhledna nepřístupná. Je obehnána plotem, ale vstupní branka není uzamčená a rozhledna je volně přístupná. Po vystoupání na vyhlídkovou plošinu se nám otevřel první nádherný pohled na zákruty řeky Labe, na vrcholky Českého středohoří a rozestavěnou část dálnice.

rozhledna u Radejčína
rozhledna u Radejčína
lupa

Od rozhledny jsme pokračovali polní cestou dál. Za chvíli jsme narazili na žluté turistické značení směřující do Dubic. Před Dubicemi je odbočka na Doerellovu vyhlídku. Vyhlídka s lavičkou a další krásné výhledy. Po odpočinku a pokochání se okolní krajinou jsme se vrátili zpět na rozcestí a pokračovali jsme na další, velice známou vyhlídku u Dubického kostelíka, kde je možno posedět a občerstvit se v penzionu U sv. Barbory.

Dubický kostelík
Dubický kostelík
lupa

Pokračovali jsme dál po žluté. Z Moravan jsme nejprve lesem a pak po loukách vystoupali k silnici vedoucí do Podlešína. Před příchodem na silnici je další odbočka na Vyhlídku Skalky. Asi po 500ti metrech jsme došli na skalnatý vrcholek s lavičkou. Další pěkný výhled do labského údolí. Po silnici jsme došli do Podlešína a podél Podlešínského potoka jsme sešli k Vaňovskému vodopádu a na další vyhlídku na vrcholu Vrkoče. Ta také nabízí krásný výhled, zvláště na protější hrad Střekov a Ústí nad Labem.

od Dubického kostelíka
od Dubického kostelíka
lupa

Sestoupili jsme k hlavní silnici, napojili jsme se na žluté značení a přes Masarykova zdymadla jsme přešli na druhý břeh Labe. Po nově vybudované stezce po břehu jsme došli až na nádraží v Ústí nad Labem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Spoléhali jsme se na vlastní zásoby, první možnost občerstvení je u Dubického kostelíka a pak až v Ústí nad Labem

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nádherné vyhlídky do údolí Labe a na vrcholky Českého středohoří, největší vodopád v Českém středohoří

Ostatní informace

Na rozhlednu se neplatí žádné vstupné. Z Vrkoče můžete pokračovat po zelené TZ na další vyhlídku na Větruši.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Radejčín
(vzdálenost od místa: 1.53 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vyhlídky na Labe

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace