výhled z radniční věže v Šumperku a zastávka na Bludovečku (8/2015)

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

lupa

Tento výlet lze pojmout nejen pěšky,či autem, ale také na kole. V Šumperku je nesčetně míst, kde můžete skloubit poznání historie, výhled do dálky či si pohrát nebo si dát pivko a děti malinovku a ještě si při tom pohrají.

Za čím jedeme?

Radniční věž - Šumperk

lupa

Nachází se v centru na náměstí Míru, kde je i placené parkoviště. Prohlídka trvá cca 30 minut dle počtu návštěvníků. My, byli sami, průvodkyně si odříkala své, my se pokochali výhledem, manžel se na něco zeptal a tak to bylo něco málo cca 15-20 minut i s výstupem, prohlídkou, mluveným slovem průvodkyně a opět sestupem. Zaplatíte v bočním vchodě u pultíku.

Bludoveček u Šumperka

lupa

Směr na Bludov ze Šumperka, z kruháče pak kolem hřbitová po pravé, a dále zabočíte za posledními domky doprava, kde je i značení - Bludoveček. Pohodlná asfaltka vás dovede až na ono místo kolem obory a stájí po levé. Jinak je tam úzká cesta, tak pozor.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Bludoveček u Šumperka

lupa

Odpočinkové místo - točená malinovka, pivko - Zubatá žába, posezení pod deštníky i uvnitř (využívají hodně nejen turisté pěší, také cyklisté). Je zde i malé parkoviště pro auta. Pro děti - auto a domeček na hraní ze dřeva, trampolína, pidi oplocený písek s palstovými hračkami, v blízkosti obora a koně.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Samozřejmě výhled z radniční věže, jízda výtahem se líbila malýmu (2roky), byl celý prosklený a průvodkyně jej nechala mačkat tlačítkaSmileSmilewink

Ostatní informace

lupa

Vstupné na věž - 20 Kč dospl., děti do 6 let zdarma, 6-15 let - 10 Kč a když jste rodina 2 dosp.+ 2 děti tak 40 Kč. No a studenti, či senioři také sleva. Takže paráda. Parkovné na hodinku - určitě tak 10 Kč. A na Bludovečku je to zdarma. Malinovka v půllitru pak 25 Kč.

lupa

Další návštěva na celodenní výlet - relaxace v centru Welly v Šumperku (spíše na objednávku - bazén, hrací koutek pro děti), zoo park Rapotín u Šumperka "pro rejpaly" zemědělský skanzen - muzeum ve stodole, veteran muzeum,pár zvířat ve výběhu a dětský koutek (cca 2 km), muzeum silnic ve Vykýřovicích (cca 1 km od Šumperka), Vlastivědné muzeum (různé výstavy - i interaktivní pro děti), Geshaderův dům - prohlídky samostatné s audioprůvodcem - čarodějnické procesy, kostel u Geshaderova domu, prohlídky po městě organizované s průvodcem (info na ic+ objednávka).Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody, na kole
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Šumperk
(vzdálenost od místa: 1.03 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu výhled z radniční věže v Šumperku a zastávka na Bludovečku (8/2015)

dvě věci
15.08.2015 13:05
Nevím,proč je použit termín "horní náměstí" když v Špk žádné další není. ZOO park v Rapotíně je poněkud nednesený pojem. Těch domácích zvířat je asi 10, dvě houpačky a dvě stodoly naplněné harampádím bez a jakékoliv logické posloupnosti a jeden tank. Obdivovat lze jen pana Havlíčka, že se nevzdal a svoji myšlenku vesnického skanzenu za oněch 20 let uskutečnil.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace