Volyň

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

lupa

Výlet na skály na Volyni začínáme za vesnicí Nový Malín, kousek před Mladoňovem, u ukazatele U Dobré nálady. Dále pokračujeme po modré značce. Určitě se dá dojít až na Kamenný vrch, který končí červenou stezkou.

Za čím jedeme?

lupa

Ačkoli první kilometr nevypadá, trasa je náročná. Značení je schválně vedeno přes všechny skály a skalky, takže pokud jdete poctivě po značce, našplháte se. Volyň je umístěna uprostřede lesa a skála na ní je bohužel nižší než místní stromy. Kdo si chce ale užít krásný výhled, doporučuji Kamenný vrch. Cestu určitě nedoporučuji v zimě (snad jen ve sněžnicích) a ve větrných dnech.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Výlet nezabere více než pár hodin. Přiznám se, že mě osobně trvala trasa déle. Zima, sníh, vítr a hned na první větší skálu jsem si musela vylézt, čehož jsem ve finále litovala. Místy jsem narazila i na led a dvakrát jsem si pěkně skočila, když mi uklouzly nohy. Zahřála jsem se až v autě cestou domů, kdybych však měla hlad, určitě bych neváhala zastavit se na jídle kdekoli v nedalekém šumperku, nebo i Novém Malíně.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Všudypřítomné skály a skalky z fylitu a křemence vás doslova obklopí. Pokud budete drobné skalky obcházet a nepřelézat tak, jak to chce turistická značka, ujdete celkem 6 km - ideální pro unavení malých dětí :-)

Ostatní informace

Tato trasa se nachází na Hanušovické vrchovině. Při pohledu na mapu by každý určitě našel i možnost celodenního výletu přes Volyň i přes Kamenný vrch.Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Nový Malín
(vzdálenost od místa: 0.26 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Volyň

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace