Vodopády Velkého Štolpichu

Tipy na výlet, Frýdlantsko
Kam a jak jedeme?

Vodopády Velkého Štolpichu

lupa

Severní strana Jizerských hor klesá prudce do údolí říčky Smědé. Tato skutečnost zapříčiňuje, že voda z hřebenů stéká prudce dolů a na mnoha místech tvoří uchvacující vodní peřeje přecházející místy až do malých vodopádů. Jedním z největších zdejších vodopádů je ten, který se nachází na Sloupském potoce v nadmořské výšce zhruba 770 metrů nad mořem.

lupa

Mluvíme o vodopádu známém jako vodopád Velkého Štolpichu. Vodopád je vysoký zhruba 10 metrů a skládá se z několika menších vodopádů romanticky zasazených do všudy přítomných kamenů nacházejících se v okolí a místy i v samotném korytu potoka.

Za čím jedeme?

lupa

K vodopádu se dostaneme nejlépe z Hejnic a to po červené turistické značce. Vzdálenost činí zhruba 5 km a cestou se můžeme zastavit např. na Ořešníku. K vodopádům můžeme sestoupit rovněž z „Jizerské magistrály,“ která vede zhruba 1 kilometr od vodopádu. Další možností je vyrazit z osady Ferdinandov po zelené značce. Po dvou kilometrech odbočíme na žlutou, která nás po dalších dvou kilometrech dovede až k samotnému vodopádu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V letních a zimních měsících je možno využít občerstvení na Hřebínku, které se nachází zhruba 5 km od samotného vodopádu. V zimě je k dispozici navíc občerstvení na Knajpě, které se nachází zhruba 6 km od vodopádu. K dispozici jsou navíc restaurace v Hejnicích.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pro toho, kdo má rád ono magické spojení vody a skály, jsou určeny právě vodopády na severní části Jizerských hor.

Ostatní informace

Žádné otevírací doby ani vstupné vás zde neomezují.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bílý Potok pod Smrkem
(vzdálenost od místa: 3.22 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vodopády Velkého Štolpichu

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace