Vodopády Satiny

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

U korýtka
U korýtka
lupa

Řeka Satina rodící se pod Lysou horou vytváří na své pouti mnohé přeje a vodopády, za kterými jsme se vydali. Svoji pouť začneme na parkovišti Satina bus. Vydáváme se od rozcestníku po žluté značce asi tak 1km směrem k místu nazvanému - U korýtka. Žlutá značka pokračuje dál na Lukšinec, kde se připojuje k červené vedoucí Na Lysou horu.

Satina
Satina
lupa

Bohužel k vodopádům nevede žádná značka a nebýt informační tabule s popisem, tak bychom ani nevěděli, že tam jsou… Takže u sloupu se státním znakem a nápisem „přírodní památka“ vstupujeme do lesa a po příkrém svahu sestupujeme na skalní plošinu nad vodopádem a pak ke korytu Satiny. Bohužel kolem řeky nevede žádná stezka a tak se neda projít kolem. Je to škoda protože Satina v tomto úseku vytváří mnohé vodopády (i když jen do 3m) a peřeje. Mírně zklamaní odcházíme.

Satina
Satina
lupa

Pokračujeme po žluté (výstup je středně náročný) k hospodě U Velíčků, kde si dáváme čepovanou kofolu a jdeme dál. Nechceme pokračovat ve výstupu na Lysou a tak Pod Lukšincem opouštíme žlutou značku a po silnici sestupujeme kolem jízdárny a hotelu P. Bezruče zpět do výchozího bodu. Délka trasy je cca 6,5km.

Za čím jedeme?

Jedeme za vodopády reky Satiny s možností dalších výšlapů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Vyjíždíme opět z domova a domů se i vracíme. Svačina v batůžku. U Velíčků točená kofola 3dcl za 18 KČ.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vodopády Satiny - U korýtka
Vodopády Satiny - U korýtka
lupa

Příjemné klidné místo. Poměrně zlý přístup ke korytu Satiny. Neexistence stezky kolem koryta je hodně velké mínus. Proto jestli nechcete výlet ukončit dříve než pořádně začal spojte jej třeba s výstupem na Lysou.

Ostatní informace

Žádné poplatky a vstupy se neplatí. Parkoviště zdarma.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ostravice
(vzdálenost od místa: 0.71 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vodopády Satiny

vodopády
04.07.2010 23:21
náš cil byl taky najít ,,vodopády,, ale to štěstí jsme neměli ,ale procházka byla příjemná
Pěšina k vodopádům
22.07.2010 22:35
Zdravím obdivovatele vodopádů Satiny. Půjdete-li od parkoviště u Rajské boudy, zast. Satina-bus směrem ke Korýtku spozorněte už u odbočky "k vleku" kousek pod chatou Rosa. Na tomto rozcestí sejděte z asfaltky vlevo na lesní cestu a dále pěšinu, přejděte mostík z pražců a jste přímo u Satiny a můžete se projít pěšinkou až kam Vám odvaha dovolí. Do budoucna se zamýšlí spřístupnit vodopády naučnou stezkou.
hledání vodopádů
08.07.2012 19:12

Pavla

Včera jsme se také vydali hledat vodopády. Po výstupu na Lysou absolvovaném den předem jsme hledali nenáročný výlet a vodopády nám přišly jako dobrý nápad. Také jsme přijeli na prakoviště autobusu před areálem hotelu P.B . Tady nás čekalo první nepříjemné překvapení, parkoviště bylo placené, hlídač chtěl 40 Kč. Cesta k vodopádům absolutně neznačená, po chvílích diskusí nad mapou jsme dorazili ke korýtku, kde je umístěna tabule naučné stezky informující, že vodopády jsou 100 m odsud, ale žádný ukazatel směru. Tak jsme číhali na kolemjdoucí a po chvíli jsme měli štěstí a byli odkázání na lesní pěšinu přímo dolů k vodě. Je to opravdu hodně prudká stezka vyšlapaná po svahu., kterou jsme scházeli velmi opatrně. říčka je krásná a divoká. Určitě stojí za to, aby její okolí bylo alespoňépe značeno a aby se zde vybudoval i lepší přístup pro turisty.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace