Víťova rozhledna

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

lupa

Jedeme autem, jedeme z Litoměřic do Krkonoš. Tuto rozhlednu nedaleko vsi Náčkovice u Lovečkovic v Českém středohoří severovýchodně od Litoměřic nelze přehlédnout. Od silnice je krásně vidět. Okolí je hezké i na procházky, příp. projížďky na kole. Na druhou stranu od vsi je zřícenina hradu Levín, nebude to asi nic velkého, ale udělat si tam průzkumnou procházku by nebyl špatný nápad.

Za čím jedeme?

lupa

I když je rozhledna součástí telekomunikačního stožáru, je postavena podle samostatného projektu. Není to tedy klasický kovový stožár. Spodní část je z přírodního kamene. Na něj navazuje železná konstrukce, je však obložena dřevem. Celková výška je 21 metrů, uzavřený vyhlídkový ochoz s osmi okny je ve výši 8,5 metrů a vede na něj 45 schodů. Rozhledna je prý pojmenována podle stavitele rozhledny. Slavnostně otevřena byla 6.8.2004.

A co vše je z rozhledny vidět? České Středohoří, Lužické hory, Krušné hory, ve směru na jih dominuje vrch Sedlo.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Jen jsme projížděli okolo, naše zastávka netrvala dlouho.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Rozhledna je velmi hezká. Stojí na tak otevřeném místě, že je pěkná vyhlídka i od paty rozhledny, což dokazují naše fotky. Pokud tudy pojedete, určitě se zastavte. Stojí to za to.

Ostatní informace

Věž není otevřena celoročně, ale pouze od května do září, v době naší návštěvy bylo psáno, že je otevřeno od pátku do neděle od 10 do 17 hodin.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Dubičná
(vzdálenost od místa: 7.24 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Víťova rozhledna

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace