Visalaje - Švarná Hanka

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

z Visalají na Ježánky
z Visalají na Ježánky
lupa

Každou sobotu a neděli jezdí z Orlové v 7 hod. přímý autobus na Visalaje. Využíváme krásného počasí a vydáváme se na výlet. Přímo na místě se rozhodujeme, kam půjdem, zda jen na Bílý Kříž, nebo na Švarnou Hanku. I když je na Visalajích ještě plno sněhu, vítězí Švarná Hanka.

Za čím jedeme?

pohled na Bílý Kříž
pohled na Bílý Kříž
lupa

Na Visalajích vedou naše kroky již tradičně do chaty na kávu. U malého vleku se učí děti lyžovat. Pokračujeme přes Ježánky k meteostanici. Na odpočivadle nejsou sedátka vůbec vidět, jsou zasypána sněhem. A šlapeme dále na Švarnou Hanku. Cestou potkáváme jen málo běžkařů, protože sníh již není kvalitní. Fotografuji si místa, která mám snad již stokrát, ale překvapí pokaždé v různých ročních obdobích - Bílý Kříž a Lysou horu. Na Švarné Hance se trochu občerstvíme, chvíli se ohřejeme na sluníčku a vracíme se zpět.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

pohled na Lysou horu
pohled na Lysou horu
lupa

Na Švarné Hance se občerstvujeme jako tradičně polévkou a pivem. Je tam dřevěná bouda, v zimě se dá sedět vevnitř a pokud je hezky všichni sedí venku. Od chaty je hezký výhled na protější hory.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

cestou od meteostanice
cestou od meteostanice
lupa

Jezdíme zde několikrát za rok a pokaždé jdeme jinou cestou. Někdy jdeme jen na Bílý Kříž, někdy se zastavíme u Surovce, někdy ze Švarné Hanky pokračujeme kolem dřevěného kostelíku až na Charbulák.

Ostatní informace

V dřevěném kostelíku bývá někdy otevřeno a podávají se informace o jeho historii. V létě zde zase jezdí spousta lidí na houby.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ostravice zastávka
(vzdálenost od místa: 6.94 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Visalaje - Švarná Hanka

14.04.2014 17:42
Procházka lesem,jen v jednom místě je chvíli velký stoupák,jinak pohoda.Po hřebenu v levo se dá dojít na Bílý Kříž a v pravo od Švarné Hanky na Grůň -Charbulák, Je tam CHODNÍČEK PRO BOSÉ NOHY,krásně se zrelaxujete.Všude je občerstvení.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace