Víno Marcinčák – víno pro náročné

Tipy na výlet, Lednicko - Valtický areál




Vinařství Marcinčák
Vinařství Marcinčák
lupa

Vinařská podoblast Mikulovsko je domovem proslulých vinařství, která oslovují i ty nejnáročnější příznivce vína svou produkcí „velkých vín". Jedním z nich je například vinařství Marcinčák, které má nepochybně co nabídnout….

slámové víno, víno Marcinčák
slámové víno, víno Marcinčák
lupa

Víno Marcinčák je rodinným vinařstvím, které hospodaří na vlastních vinicích. Svou produkci zaměřuje výhradně na přívlastková vína z tradičních odrůd, jejichž sortiment obohacuje o vína botrytická, ledová a slámová. Zejména slámová a přírodně sladká vína jsou vyhlášenou specialitou vinařství, která neodmyslitelně patří do vrcholové gastronomie. Osloví vás svou komplexností a mimořádnou harmonií všech chutí. Tato speciální vína získala celou řadu ocenění, a to dokonce i Cenu asociace pařížských sommeliérů. Navíc vinařství Marcinčák patří mezi certifikovaná zařízení, která musí splňovat náročné podmínky kvality.





reprezentační sklep vinařství Marcinčák
reprezentační sklep vinařství Marcinčák
lupa

Víno Marcinčák používá moderní výrobní technologie a zakládá si na kvalitě, originalitě a jedinečnosti svých vín, ke které značně přispívá i neopakovatelný charakter jednotlivých viničních tratí, jež disponují ideálními podmínkami pro zrození prvotřídních vín. Díky této souhře vycházející z filozofie Petra Marcinčáka vznikají osobitá vína, a proto dokáží potěšit i ty nejnáročnější konzumenty. Jeho filozofie pěstování révy vinné spočívá v malém zatížení révového keře hrozny, v redukci úrody a péči o jednotlivý hrozen. Vinice jsou obdělávány v duchu bio-produkce, tedy v souladu s ekologickými postupy.

sklep vinařství Marcinčák
sklep vinařství Marcinčák
lupa

Víno Marcinčák pomohlo také ke vzniku terénní vinařské naučné stezky Stará hora, na níž pěstuje své hrozny. Tato stezka populární formou informuje o historii a současnosti pěstování révy vinné na viničních tratích v okolí Novosedel. Vinařství v současnosti obhospodařuje 110ha vinic v pěti vinařských obcích: Brod nad Dyjí, Dobré Pole, Jevišovka, Novosedly a Nový Přerov.

Víno Marcinčák
Víno Marcinčák
lupa

A jaká vína vám vinařství odhalí?
Kromě tradičních místních odrůd jakými jsou například Chardonnay, Pinot blanc, Modrý Portugal a Rulandské modré, se můžete nechat zlákat ledovým, slámovým vínem a výběrem z cibéb. Vinný sklep je k dispozici od 1.5. do 30.9. od 11 do 18 hodin a od 1.10. do 30.4. je sklep otevřen od 10 do 16 hodin. Řízené degustace s výkladem sklepmistra se objednávají předem.

Více o vinařském zařízení na webových stránkách www.marcincak.cz a více o certifikovaných moravských a českých zařízeních na www.vinazmoravy.cz.

.



Další informace

neumístěno
Druh:
vinařská turistika
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mikulov na Moravě
(vzdálenost od místa: 0.85 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Víno Marcinčák – víno pro náročné

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace