Vinařství Gotberg – nový směr vinařské kultury

Tipy na výlet, Lednicko - Valtický areál
lupa

Zajímá vás, jakým směrem se ubírá dnešní vinařská kultura? Tak neváhejte a vypravte se do Vinařství Gotberg, které svým moderním přístupem odstartovalo novou éru ve vinařství. Nedávno vzniklé Vinařství Gotberg bylo vybudováno v obci Popice, a díky "kosmickému" vzhledu a praktičnosti budovy získalo ocenění Nejlepší průmyslová stavba Jihomoravského kraje roku 2009. Pokud patříte k příznivcům moderní architektury a designu, přijeďte se podívat do Popic, jakým způsobem ovlivnila vlna inovací vinařské odvětví.

lupa

Vydáte-li se do Gotbergu, nepochybně vás uchvátí místo, kde se vinařství nachází. Bylo postaveno na kopci, ze kterého je nádherný výhled na přilehlé vinice, nedaleká Novomlýnská jezera a především na vinařskou dominantu – Pálavu. Gotberg vyrobil svá první vína v roce 2010. Přinesl nejen novou chuť jihomoravského vína, ale i novou alternativu pro moderně smýšlející turisty. Vinařství Gotberg vsadilo ve své filozofii na spojení tří klíčových faktorů: pouta k tradicím, unikátnosti viničních tratí Panenský kopec, Svidrunk a Sonberk a moderního způsobu zpracování vína. Plně se zde využívají moderní technologie a postupy, které odpovídají evropským standardům. Vinařství Gotberg klade velký důraz na vypěstování a šetrné zpracování kvalitní suroviny a z toho důvodu vstoupilo do programu na podporu ekologického zemědělství ECOWIN. Při své produkci používají zásadně jen biologické prostředky.

lupa

A na jaká vína se můžete těšit? Především na přívlastková vína špičkové kvality, mezi kterými naleznete zdejší tradiční odrůdy, jakými jsou například: Pálava, Tramín červený, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Rulandské modré, Merlot či Frankovka. Již první ročník produkce získal neuvěřitelných 25 ocenění na prestižních přehlídkách a mezinárodních soutěžích, například v Itálii či Paříži, a právě proto vinařství Gotberg patří mezi certifikovaná vinařská zařízení v naší zemi. Tuto certifikaci uděluje Národní vinařské centrum pouze podnikům, které splňují požadovaná kritéria týkající se úrovně kvality. Vinařství můžete navštívit od pondělí do neděle od 10 do 17 hodin.

Tip: Pokud zavítáte do vinařství Gotberg, neváhejte a ochutnejte první vzorky ve vinném sklepě s futuristickým interiérem.

lupa

Zajímáte se o vína z Moravy? Chcete vědět, co nového připravuje vinařství Gotberg, které od roku 2009 nabízí kvalitní přívlastková vína? Sledujte naše stránky. Více o vinařství Gotberg naleznete na webových stránkách www.gotberg.cz a více o certifikovaných vinařských zařízeních na www.vinazmoravy.cz.Další informace

neumístěno
Druh:
vinařská turistika
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Popice
(vzdálenost od místa: 0.29 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vinařství Gotberg – nový směr vinařské kultury

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace