Vinařský srpen – Slovácko

Tipy na výlet, Slovácko
Degustace; archiv Vinařského fondu
Degustace; archiv Vinařského fondu
lupa

Víno není jen alkohol. Víno je společenský nápoj. Pokud se o ně zajímáte, vyzkoušejte vinařskou turistiku. Připravili jsme pro vás seriál o vinařských zajímavostech, dáme vám tipy na výlety za vinařskými nej, pozveme vás na tradiční i netradiční vinařské akce a ukážeme vám, že dovolená s vínem a za vínem stojí zato. Seriál připravujeme ve spolupráci se stránkami www.wineofczechrepublic.cz, kde najdete ještě víc užitečných informací a odkazů.

Vinařský srpen – Slovácko

foto: Pavel Zábrodský
foto: Pavel Zábrodský
lupa

Druhá polovina prázdnin láká vyrazit si na dovolenou nebo aspoň na prodloužený víkend do některého z vinařských regionů. V tomto období se konají také mnohé vinařské akce, z nichž si jistě vybere každý. Nabízíme vám několik tipů z mnoha.

Tour de vinohrad Mikulčice - Zastávka na Starém kvartýru; archiv penzionu Mikulčice
Tour de vinohrad Mikulčice - Zastávka na Starém kvartýru; archiv penzionu Mikulčice
lupa

Akce Tour de vinohrad je určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem vidět sklepní čtvrtě, původní, turistům neznámé viniční tratě, navštívit muzeum Starý kvartýr a ochutnat špičková archivní vína v privátním sklepě. Koná se 23. srpna v Mikulčicích.

Galerie Ryzlinků rýnských; archiv města Bzenec
Galerie Ryzlinků rýnských; archiv města Bzenec
lupa

Každoroční událostí je Bzenecká pouť spojená se soutěží a veřejnou ochutnávkou přihlášených vín, Galerií Ryzlinků rýnských. Letošní ročník této třídenní slavnosti se koná 10. – 11. srpna na mnoha místech slováckého města Bzenec a nabízí program napříč generacemi. Profesionální i laičtí milovníci vína mohou v pátek a v sobotu degustovat a hodnotit Ryzlink rýnský z místní i zahraniční produkce a stát se svědky vyhlášení vítěze tohoto ročníku. Děti se mohou těšit po celou dobu konání na oblíbené pouťové atrakce v centru města či jarmark na náměstí. Za účasti rytířů v dobových kostýmech si mohou vyzkoušet některé z rytířských disciplín (např. střílení z kuše) na nádvoří bzeneckého zámku a v neděli na ně čeká loutkové představení. Dospívající zaujme hudební program v areálu zámeckého parku po všechny tři večery. Vše vyvrcholí v neděli tradičním procesím. Když se přidáte k průvodu místních v krojích, dojdete přímo do kostela sv. Jana Křtitele, kde se koná mše svatá.

Galerie rulandských vín - Kyjov; archiv Cechu kyjovských vinařů
Galerie rulandských vín - Kyjov; archiv Cechu kyjovských vinařů
lupa

6. ročník výstavy 400 – 500 vzorků rulandských vín z celé ČR, Slovenska a dalších států - Galerie rulandských vín se koná 11. srpna od 14 hod. v kulturním domě v Kyjově. Účastnit se mohou jen profesionální vinaři, soutěž je pod záštitou MzV a Vinařského fondu.

Otevřené sklepy Milotice; archiv Vinařský fond
Otevřené sklepy Milotice; archiv Vinařský fond
lupa

Otevřené sklepy na zámku v Miloticích a v areálu vinných sklepů u Šidlen jsou součástí folklórního festivalu, který se koná ve dnech 10. až 12. srpna. V sobotu od 10.00 hod. lze ochutnat skvělá vína z Milotic od profesionálních i drobných vinařů.

Otevřené sklepy Čejč; archiv Vinařský fond
Otevřené sklepy Čejč; archiv Vinařský fond
lupa

V sobotu 11. srpna od 11 do 18 hod zpřístupní vinaři z Čejče již po sedmé více než 20 vinných sklepů v areálu vinných sklepů 'Pod Búdama'. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat v každém z nich to nejlepší, co se v nich skrývá. Přátelskou atmosféru podpoří od 19 hod Beseda u cimbálu ve stejném areálu s vystoupením dětského folklorního souboru 'Pomněnka', vystoupením pěveckých sborů a cimbálové muziky 'Mládí'.

Top víno Slovácko; archiv Vinařský fond
Top víno Slovácko; archiv Vinařský fond
lupa

Vyhlášení výsledků V. ročníku soutěže TOP Víno Slovácka 2012 proběhne 25. srpna od 14 hod. v obci Polešovice. Jedná se o regionální ocenění deseti nejlepších vín Slovácka. Následuje ochutnávka všech vín ze soutěže, kulturní program a otevřené sklepy.

Víno a burčák Mikulčice; archiv sdružení Mikulečtí vinaři
Víno a burčák Mikulčice; archiv sdružení Mikulečtí vinaři
lupa

Akce Víno a burčák z otevřených sklepů města Mikulčice se koná 25. srpna od 10 hod. v areálu vinných sklepů u Myslivecké chaty s přilehlými uličkami a v areálu Těšických búd. Od 18 hod. přijde na řadu program zahrnující country kapelu a grilování.

Více vinařských akcí najdete na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Druh:
vinařská turistika
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Moravský Písek zastávka
(vzdálenost od místa: 1.43 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vinařský srpen – Slovácko

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace