Videodeník - Hrad a zámek Český Krumlov

Tipy na výlet, Jižní Čechy
Vltava
Vltava
lupa

Na jednodenní výlet do Českého Krumlova, kde se nachází státní hrad a zámek. Český Krumlov patří svými tradicemi i rozlohou mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti. Komplex hradu a zámku se nachází na vysokém skalním ostrohu. Českým Krumlovem také protéká řeka Vltava, kterou můžeme na kánoích na vlastní kůži vyzkoušet.

Podívat se na hrad, zámek, zahrady a „slavné“ točité jeviště. Samostné město Český Krumlov naskýtá spoustu malebných uliček. Můžeme také navštívit kostel svatého Víta, který spolu s komplexem hradu a zámku tvoří jedinečnou dominantu celého okolí. Pokud jedete autem, je možné vybrat si z cca 3 parkovišt. Poplatek se pohybuje kolem 20kč/hod. Parkoviště jsou sice vzdálené od hradu a zámku cca 500m do kopce, ale naskytne se vám tak velmi příjemná procházka kolem Vltavy, kde můžete pozorovat vodáky.

V Českém Krumlově se nachází spousta menších a útulných restaurací. My jsme zvolili malé občerstvení, které se nacházelo přímo mezi zámeckou zahradou a zámkem.

Cestou do zámku projdete přes kamenný most, pod kterým je již od 16. Století mědvědí příkop, který naskýtá dětem aspoň trochu zvířecí zábavy. Na zámku si pak můžete vybrat z různých tras. V celém komplexu najdete např. starou lékárnu, bývalé stavení panského pivovaru, nemocnici, zámeckou věž, mincovnu a spoustu dalších. My jsme si moc oblíbili zámecké divadlo, které je nejkompletněji dochovanou barokní divadelní scénou na světě.

Návštěvník má možnost vybrat si z několika různých tras. I. prohlídková trasa zámku – původní zámecké interiéry z doby renesance a baroka – plné vstupné 130kč, II. prohlídková trasa – zaměřena na historii rodu Schwarzenbergů – plné vstupné 100kč, studenti/děti 50kč, Zámecké divadlo – zachovalá originální budova, orchestřiště, jeviště, kulisy, kostýmy atd., vstup 250kč, děti/studenti 140kč, Zámecké lapidárium – sklepní prostor, uložené originály socho z Plášťového mostu a zahrady, vstup 35kč, děti/studenti 15kč, Zámecká věž – vstup 50kč, děti/studenti 30kč, Zámecká zahrada – vstup zdarma, v zahradě se nachází i otočné jeviště. A pokud se chcete podívat na video z Českého Krumlova, můžete zde http://www.youtube.com/watch?v=o11-lX4xWsADalší informace

Hodnocení:
536. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
19 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Český Krumlov
(vzdálenost od místa: 0.58 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Videodeník - Hrad a zámek Český Krumlov

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace