Veteran arena Olomouc

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Šestsettřináctky jsou na prodej
Šestsettřináctky jsou na prodej
lupa

Olomouc je dosažitelný velmi snadno všemi možnými i nemožnými dopravními prostředky, kdo sem přijede k nádraží, může využít některý z autobusů, které jezdí na Svatý Kopeček, já jsem zahlédl č.11, automobilista nechť hledá výpadovku na Šternberk, je to kousek za železničním nadjezdem, před muzeem stojí Lidl.

Za čím jedeme?

Motocykl Laurin a Klement
Motocykl Laurin a Klement
lupa

Ačkoliv je Olomouc v povědomí většiny návštěvníků zapsán jako historické, hlavně barokní město, přijde si díky tomuto muzeu na své i zájemce o technický pokrok. A v období podzimní nepohody, či blátivé zimy i jara sem může zajít i návštěvník, většinou bažící po aktivním trávení volného času v přírodě. A teď na podzim bylo značně volno, chvíli nás bylo v muzeu slovy tři.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Do areny se vstupuje přes kavárnu, takže malé občerstvení je přímo na místě (nakonec i samoobsluha před arénou).

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hala arény
Hala arény
lupa

Veterán aréna Olomouc nabízí více než stovku exponátů automobilů a motocyklů, až na vyjímky české a moravské provenience, většinou z období 20.-30. let. Přestože se z té doby dochovalo poměrně dost vozidel, narazíme i zde na řadu unikátů nebo ne příliš známých typů či značek. Hlavní část sbírky zahrnuje automobily Tatra, asi na druhém místě je značka Praga, která ostatně byla naší největší prvorepublikovou automobilkou. Najdeme tu i nějaké aerovky, škodovky a nějaké motocykly. K tomu pár stacionárních motorů, dobové plakáty, čerpadla na benzín apod. Ze zahraničních značek jsem snad zaregistroval jen BMW Isetta a dvojci obskurních tříkolek značky Messerschmit. Znalce určitě potěší i několik aut prostějovského Wikovu. Až na výjímky jsou vozidla provotřídně zrestaurovaná a nablýskaná, jak snad ani nevypadala jako nová.

Ostatní informace

Z výstavy telefonů
Z výstavy telefonů
lupa

Mimo hlavní výstavu probíhají v aréně i doprovodné výstavy a akce. Teď zrovna velká výstava telefonů a spojovací techniky, určitě mladší ročníky budou překvapeni jak vypadaly předchůdci dněních Androidů, Symbianů, nebo jak se vlastně ty potvory jmenují. K tomu v kavárně je výstava amerických rádií, převážně ze 30.-40, let 20. stol. až člověk nad tím Hi-fi žasne.

Základní vstupné je 139,- Kč, sleva 60,-, rodina 240,-. Foto 50,-.

V sezoně otevřeno út-ne 10.-17, mimosezona st-ne, prosinec a leden je technická přestávka.

www.veteranarena.czDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Olomouc-Smetanovy sady
(vzdálenost od místa: 2.57 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Veteran arena Olomouc

02.05.2014 18:48
OPRAVDU STOJÍ ZATO VRÁTIT SE V ČASE . KRÁSNÉ EXPONÁTY

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace