veřoviské vrchy

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

Krásný výlet at´ už z Kopřivnice,Frenštátu,Noveho Jičína nebo Valašska je přes celé Veřovické vrchy.na území mezi Valašským Meziříčím a Frenštátem p.R. se totíž nachází krásné kopce-Veřovické vrchy s dalekymi výhledy do krajiny i na města.Cesty zde vedou lesem a na civilizaci tak téměř zapomenete.

Za čím jedeme?

Doporučuji se vydat at´ už na kole pěšky nebo vlakem do romantické přírody tohoto místa.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

horská chata velký javorník-vynikající občerstvení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

pro začátek jsem si tuto cestu projel vlakem a to po železniční trati č.: 325 Studénka-Veřovice.Vyjel jsem z mého bydliště kterým je již 13 let ves lubina u Kopřivnice.Dále jsem již jel z Kopřivnice vlakem na místní trati jel podle jízdního řádu a to téměř na minutu přesně.Asi za pět minut se vlak ,,došoural" k nádraží ve štramberku kde již z okna vidím štramberskou Trůbu.z chvíli již vjíždíme do ženklavy s čímž se dostávám do ,,hlubokého lesa´´ a vjíždím na konečnou stanici do Veřovic.Zde přestupuji na vlak z Ostravy a jedu směr Valašské Meziříčí.Za pár minut přijíždím do Mořkova kde opět jedu hezkou krajinou,lesem a pastvou zárovenˇ.Vlak jede dále a zastavuje až na zastávce v Hodslavicích kde vystupuji i se svým kolem a vydávám se po cyklostezce směrem zpět do veřovic po lesní cestě se kochám okolní krajinou s výhledem na štramberský lom a pokračuji do mořkova.Poté přejíždím železnici a po horských cestách vyjíždím do prodkého kopce na velký javorník.kde se kochám výhledem zprávě postavené rozhledny na město Frenštát p.R. a okolí.

Ostatní informace

vstupy zdarma cena pouze za dopravu vlakem,ubytování,strqavování a podobně.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mořkov hlavní trať
(vzdálenost od místa: 1.6 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu veřoviské vrchy

01.02.2014 17:13
Krásná krajina všem doporučuji.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace