Velké Březno

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Pokud jedeme po pravé straně Labe, z Ústí do Děčína narazíme na ceduli s označením Velké Březno. (od Ústí asi 7km, Děčín 16 km) Obec má přes dva tisíce obyvatel. A kromě nového zámku nabízí například i ten starý, hřebčín či pivovar.

Za čím jedeme?

Ačkoli byl Karel Chotek věrný úředník Habsburského panovníka, usiloval o modernizaci Čech. Právě on si nechal postavit v letech 1842-45 nový zámek ve Velkém Březně. Vystavěn byl v empírovém stylu a následně kolem roku 1900 novorenesančně upraven.

Zámek je vsazen do parku, s množstvím dřevin. Některé jsou zajímavé až hodnotné. Nebudu všechny vyjmenovávat. Ale pár uvedu, aby jste si udělali představu. Pro ty, co se tomu více věnují, to bude velmi lákavá nabídka. (Dřín, Jedlovec, Pěnišník, Jinan, Magnólie, Juka.) Záměrně jsem vynechal naší "klasiku", která je zde zastoupena mnohými druhy.

Samotný zámek pak prezentuje život šlechty na rozhraní 19. a 20. století

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V zámku je malá cukrárna s občerstvení. A mám zato, že je uvnitř i restaurace.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vše je zde moc pěkné. Ač nevelké místo (zámek je jeden z nejmenších u nás), nalezneme mnoho zajímavých zákoutí. Ale co se mi nejvíce líbilo, je množství keřů. Byl jsem zde v létě a jak krásně kvetly, se nedá ani popsat. Úchvatný pohled (Oleandr, Rododendron).

Ostatní informace

Do této kolonky chci zaznamenat, že se zde koná mnoho akcí. Především dětem je určeno několik her, pohádek a představení. Úsměvy a vyprávění dětí, jsou jasným důkazem, že to stojí za to. (kalendář akcí zatím není )

Otevřeno je duben až říjen. Základní vstupné 70,- Kč.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Velké Březno
(vzdálenost od místa: 0.57 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Velké Březno

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace