Velikonoční Jeseníky - Branná

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

lupa

Ani jsme se nenadáli a máme tu velikonoce - spojené s probouzením jarní přírody v celé své kráse. Na Bílou sobotu brzy ráno se necháváme unášet zlínským Expresem do Olomouce,kde přesedneme na spěšný vlak do námi s manželem tak milovaných Jeseníků - do malebného horského městečka Branná,které je opravdu jakousi branou do Hrubého Jeseníku.

lupa

Za Postřelmovem odbočujeme do údolí Moravy,do Hanušovic,a pak stoupáme k Jindřichovu a ocitáme se na nádražíčku v Branné. Zde vystupujeme a nedočkavě pádíme k první značce Naučné stezky. Lesem vystupujeme na louky vpravo od Předního Alojzova.

Za čím jedeme?

lupa

Stoupáme k vrcholu kopce,kolem jsou nádherně rozkvétající stromy na lukách v zářivé zeleni nastupujícího jara.Ocitáme se na vrcholku ,odkud jsou malebné výhledy dolů na městečko a do okolní krajiny.

Vstupujeme do lesa a pomalu jdeme směrem k Přírodní rezervaci,kterou ocení hlavně milovníci skal a která dostala podle skály, připomínající lidskou postavu, jméno Pasák.

lupa

Chvíli zde odpočíváme,svačíme,já si fotím skalní útvary z horní strany a manžel,který se s tímto pohledem jen tak nespokojí,neb je o něm známo,že je to "skalní maniak" - zestupuje pod skály Pasáku a fotí si je ze všech stran.Potom se vracíme na začátek cesty lesem.Pokračujeme Naučnou stezkou,ale opačným směrem,mírně do kopečka,potom se cesta vyrovnává.

lupa

Na hřebeni je kolem nás samá louka a pastvina a na nich shluky fotogenických stromů. Z vrcholku hřebene obdivujeme panorama Sněžníku,které se nám otevírá v dáli a fotíme nádherný kostel s hradem Kolštejnem, ležící hluboko v údolí pod námi.

lupa

Pokračujeme vpravo do kopce, asi po 1 km se cesty větví a my jdeme dál dolů lesem kolem rekreačních chat a po úbočí lesního svahu se skalami a zaniklou sklářskou osadou až k Potoku Hučavě a tur.rozcestí Josefová.

lupa

Výš proti toku Hučavy na něm vidíme hezké kaskády, manžel odchází skalnatým korytem výš na průzkum a po návratu mi celý rozzářený hlásí, že tam našel dva překrásné, asi 2 m Vysoké vodopády. Bohužel jsou tato místa pro obyčejného smrtelníka, jako jsem já, dost krkolomně přístupná !

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Po asfaltové silničce zestupujeme dolů nádherným údolím kolem peřejnatého toku Hučavy.Před jedním rekreačním objektem posedíme,posvačíme,a také je nutno doplnit tekutiny. Místy skalnaté údolí končí ve Františkově.Pomalu se odtud vracíme po hlavní silnici pod mohutnými skalními útesy k nádražíčku v Branné. Z jeho návrší si fotíme panoráma hradozámku Kolštejna,která prochází dlouhodobou rekonstrukcí. K večeru odjíždíme zpět domů - do Zlína.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výlet i počasí se nám i tak brzy z jara vydařilo.

Ostatní informace

Pobyt ve volné přírodě naštěstí nebyl zpoplatněn.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Branná
(vzdálenost od místa: 0.61 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Velikonoční Jeseníky - Branná

24.11.2012 18:06

pekné fotky-detaily prírody

29.11.2012 17:39

MICHAL MAREK

SmileSmilewink   díky.... hezké cestování....

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace