Valtice-zámek a okolí

Tipy na výlet, Lednicko - Valtický areál
Kam a jak jedeme?

Vstáváme v půl šesté ráno, abychom se stihli probrat do příjezdu budu. Cestujeme do Valtic(s přestupem v Lednici).

Valtice
Valtice
lupa

Po pořízení několika snímků zámeckého komplexu se po červené turistické značce vydáváme ke Kolonádě na Reistně, která je vzdálena asi 2 km jihozápadně od náměstí Valtic. Veřejnosti přístupná vyhlídka, zdobená postavami z antické mytologie, dostala své jméno podle kopce, na kterém stojí. Z ochozu jde vidět na všechny světové strany: na severu jsou vinohrady obklopené Valtice a lednický park, na jihu rakouský Schattenberg, východní obzor zdobí Malé Karpaty a západní silueta Mikulova.

Za čím jedeme?

Valtice
Valtice
lupa

Po stejné cestě se vracíme zpět na zámek, protože máme v plánu absolvovat prohlídku a navíc přes město vede trasa vedoucí k dalšímu cíli. Jedním z nich je i zámeček Beldever. Z centra se k němu dostáváme po červené a posléze po modré turistické značce. Přímo k objektu vede neznačená cesta. Empírová budova byla navržena jako bažantnice a skutečně k tomuto účelu sloužila. V současnosti prochází zámeček Beldever rekonstrukcí, tak se možná široká veřejnost dočká zpřístupnění.

Valtice
Valtice
lupa

Vracíme se kousek zpět k rozcestníku a po nám známe červené míříme k Rendez-Vous. Romantický zámeček svoji podobou připomíná vítězný oblouk. Chrám vystavěný v empíru je zasvěcen bohyni lovu-Dianě. Což svědčí o lovecké vášni pánů z Lichenštejna.

Pokračujeme dál....

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Valtice
Valtice
lupa

Přicházíme ke kapli sv.Huberta, patrona myslivců a střelců. Nejmladší stavba lednicko-valtického areálu se tváří jako gotika, ale ve skutečnosti byla postavena roku 1855. Musím přiznat, že jsem si kapli představovala jinak, ale zklamaná rozhodně nejsem. Je krásná.

Valtice
Valtice
lupa

U chrámu Tři grácie se to doslova hemží turisty, není se čemu divit, jedná se o z mnoha dalších zajímavých atraktivit lednicko-valtického areálu. Na první pohled nás zaujalo sousoší tří antických bohyň-Athény, Afrodity a Artemis, umístěné uprostřed parčíku. Za ním se vypíná půlkruhová klasicistní stavba. Interiér je veřejnosti nepřístupný.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Valtice
Valtice
lupa

Nedaleko odtud stojí empírový statek Nový dvůr, který v současnosti slouží k chovu koní. Do objektu se sice běžný turista nedostane, ale i tak je na co koukat. My se dlouho nezdržujeme a pokračujeme po červené až k rybníkům a do kempu.

Ostatní informace

Více informací získáte na- http://www.lednicko-valticky-areal.cz/Další informace

neumístěno
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Valtice město
(vzdálenost od místa: 0.76 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Valtice-zámek a okolí

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace