V zimě - z Tesáku kolem Čerńavy

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

lupa

Nejsme sice příznivci zimního počasí, ale kvůli tomu nenecháme naše toulavé boty sténat celou zimu doma . Jednu zimní sobotu se rozhodujeme pro výlet do okolí a je to Tesák s Čerńavou a vodopády s kasádami na Bystříčce. Hned ráno jedeme sedmým autobusem ze Zlína na konečnou stanici a vystupujeme na zastávce v údolí Bystřice, nad kterým stojí rekreační areál " Na Valaškách ".

lupa

Je krásný zimní den s modrým nebem, vidíme zde krásný chráněný strom - mohutný dub zimní. Jdeme po silnici dolinou, po jednom km odbočujeme na lesní cestu vpravo - vede okolo potoka Bystřice a další nás dovede k vodopádům a kaskádám na Bystřičce. Místy se boříme ve sněhu, ale kaskády musíme vidět. Pod svahem Bludného je i spousta skalisek a balvanů. Manžel " průzkumník " trochu v kanadách prošlapává cestu, ale v tom množství sněhu ani to místy nepomáhá, takže dál pokračujeme po silnici až k Tesáku.

lupa

Údolí Bystřice bylo dost studené, úbočí Čerňavy, na které vycházíme je nádherně prosluněné a krajina se sněhem a bučinatým lesem nádherně nasvícená. Od poslední zatáčky pod Tesákem - silnice pokračuje smrkovým lesem. Kousek pod vrcholem mi manžel odkráčí po lesní cestičce za svými milenkami - skálami, já si zatím fotím nějaká zákoutí, projdu se směrem k chatám a lyžařskému vleku, a pak už očekávám " svého skalního maniaka " - v hospodě u Tesáku.

Za čím jedeme?

lupa

Moc nadšeně se nevracel - cesta totiž byla pokryta zledovatělým sněhem a až k vrcholu Smrduté tak nebyla pěšina prošlápnutá, takže se jen bořil sněhem. Vracel se nějakou zkratkou, aby nemusel po stejné cestě zpět, ale nebylo to šťastné rozhodnutí. Asi jeden km se brodil sněhem asi do výše - 40 cm . Dost unavený byl rád, že se dobořil k silnici a konečně mohl za mnou k Tesáku.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Hospoda na Tesáku je útulná, vyřízený manžel si dal jedno nealko pivo na ex a konečně promluvil, jakými útrapami z toho kousku cesty prošel - no jo - zase na mě nedal ! Na zahřátí si dal teplou fazolovou polévku, a pak už jsme museli na zastávku autobusu, který nám zanedlouho odjížděl domů - do Zlína.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Tesák i údolí Bystřičky rádi navštěvujeme, v zimním krásném sobotním dni jsme si prošli kaskády potoka s mnoha krajkovými obrazci - bylo co vidět i fotit.

Ostatní informace

lupa

Areál na Valaškách - je rekreační středisko mezi hlubokými lesy v přírodním parku Hostýnských vrchů. Leži v polosamotě. Na ubytování je vhodné celoročně a je k němu výborná dostupnost.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Loukov
(vzdálenost od místa: 6.56 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu V zimě - z Tesáku kolem Čerńavy

07.02.2013 19:19

Jo, Hostýnské vrchy jsou krásné v jakémkoli ročním období.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace