V zimě na Ostrou horku

Tipy na výlet, Brno a okolí
Cestou na Ostrou horku
Cestou na Ostrou horku
lupa

Ostrá horka se nachází na jižním okraji brněnské městské čtvrti Soběšice. Tento výrazný kopec je dominantou zdejšího okolní krajiny a proto od místních obyvatel si vysložil tento název. Od soběšické zastávky Dohnalova vás sem dovede žlutě značená turistická cesta.

Rozhledna na Ostré horce
Rozhledna na Ostré horce
lupa

Na zdejší dominantu kopec Ostrou horku, na níž stojí 19 m vysoká kovová rozhledna vybudovaná zde v roce 2008. Z ní se otevře široký pohled nejen na vlastní Soběšice, ale i po okolních lesích a severní část města Brna.

Schodiště rozhledny
Schodiště rozhledny
lupa

Kousek od rozhledny stávala od roku 1718 poutní kaple sv. Kříže, zrušená roku 1786 v souvislosti s josefínskými reformami. Špička kaple byla zaměřena tehdejším ředitelem vídeňské hvězdárny J. Liesganigem roku 1759 jako první trigonometrický bod na území dnešní České republiky. Tuto událost připomíná malý kamenný památník na místě později zbořené kaple.

Na vrcholu rozhledny
Na vrcholu rozhledny
lupa

Občerstvení najdete jak ve vlastních Soběšicích v restauraci U Supa nebo Sokolovna. Pokud budete pokračovat po žluté značce dále na Obřany, dojdete k areálu Panská lícha, kde je středisko jezdeckého sportu a stylový hotel.

Krásná atmosféra zasněžené krajiny, pěkné rozhledy do okolí, odborně fundované informace na informační tabuli o Soběšicích a okolí a historii kopce Ostrá horka.

Do Soběšic se dostanete velice snadno městským autobusem linky 43 od královopolského nádraží (konečná tramvajové linky 6), který vás sem vyveze během necelé čtvrhodinky.Další informace

Hodnocení:
4277. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Brno-Řečkovice
(vzdálenost od místa: 2.29 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu V zimě na Ostrou horku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace