V zimě do Údolí oddechu

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Údolí oddechu
Údolí oddechu
lupa

Trasa vycházky vede z brněnské městské části Kohoutovice, od Zastávky MHD Voříškova ulice. Odtud ulicí Žebětínskou dojde až na konec sídliště za kohoutovickou hájenku a zde u plotu obory Holedná narazí na žlutě značenou turistickou cestu. Po ní dojde nejprve na rozcestí Hobrtenky a dále pokračujeme až k rozcestí U jezírka. Odtud klesne do údolí potoka k rozcestí Vrbovec, u rybníka a pak cestou údolím až na okraj Bystrce k místní části Letná. Odtud pak ulicemi Bystrce až k MHD U zoologické zahrady. Délka vycházky je 5,8 km.

Za čím jedeme?

Centrum nových Kohotovic na ulici Voříškové
Centrum nových Kohotovic na ulici Voříškové
lupa

Údolí oddechu je romantické částečně zalesněné údolí potoka Vrbovce na rozhraní brněnských městských částí Kohoutovic a Bystrce. Horní úsek leží v největší brněnské oboře Holedná. Obora je bohatě zazvěřena muflonní a daňčí zvěří, v zimním období lze snadno uvidět i zdejší vysokou, která ztrácí plachost a některé kusy přijdou i na dosah ruky a vezmou si přinesenou potravu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Bytovky v Kohoutovicích na ulici U Velké ceny
Bytovky v Kohoutovicích na ulici U Velké ceny
lupa

Ve velkých městských sídelních částech Kohoutovice a Bystrc není o možnost občerstvení nouze, mezi nimi po trase vycházky je však pouze jedno a to výletní restaurace Pohoda v centrální části údolí přímo u potoka na turistické cestě.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Trasa vycházky je nenáročná, neboť vede stále z kopce. Při dobrých sněhových podmínkách je v celé své délce sjízdná i na běžkách.

Ostatní informace

Cesta po hřebeni Holedné
Cesta po hřebeni Holedné
lupa

Výletní restaurace Pohoda je v sezóně otevřena denně, v zimě však kromě vánočního období pouze v sobotu a neděli. Od kohoutovické hájenky nás po celé trase vycházky doprovází žlutě značená turistická cesta.

Průběh trasy vycházky včetně profilu trasy naleznete zde.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Brno-Královo Pole
(vzdálenost od místa: 5.31 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu V zimě do Údolí oddechu

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace