Užijte si rodinnou atmosféru ve vinařství u Křížů

Tipy na výlet, Brno a okolí
www.vinokriz.cz
www.vinokriz.cz
lupa

Stará vinařská obec Viničné Šumice leží východně nedaleko od Brna a nemusíte být zrovna zasvěceným vinařským odborníkem, aby vám její poloha napověděla, že se jedná o jednu z nejsevernějších vinařských lokalit na Moravě s nadmořskou výškou 300 m. n. m.. Viničné Šumice patří do velkopavlovické vinařské podoblasti, což už prozrazuje, jaká vína zde můžete očekávat… Originální a samozřejmě kvalitní!

www.vinokriz.cz
www.vinokriz.cz
lupa

Vinařská tradice této obce zasahuje do roku 1350 a ještě před padesáti lety měl ve Viničných Šumicích téměř každý dům svůj vlastní vinohrádek, který sloužil jako zdroj přírodního všeléku pro vlastní potřebu. Postupnou industrializací a změnou životního stylu nových generací byly šumické vinohrady postupně opouštěny a tato tendence trvá dodnes. U vinařského řemesla zůstali opravdoví srdcaři a nadšenci, mezi které jistě patří i vinařství u Křížů.

www.vinokriz.cz
www.vinokriz.cz
lupa

Vinařství u Křížů nabízí návštěvníkům nejen vydařená vína, ale také přátelskou rodinnou atmosféru. Rodina Petra Kříže v současné době společně obhospodařuje 1,5 hektaru vinic. Víno z těchto vinic má typický charakter pro severní okrajovou oblast, jež vyniká svou podtrženou tvrdostí, což symbolizuje vynaloženou námahu a tvrdou práci rodiny Křížů na vinicích v kamenitých svazích. Vinařství u Křížů se od roku 2009 řadí mezi certifikovaná vinařská zařízení, která musí splňovat vysoké nároky na kvalitu vína a proces jeho zpracování.

www.vinokriz.cz
www.vinokriz.cz
lupa

A na jaká vína se ve vinařství můžete těšit? Vinařství nabízí jak bílé, tak i červené odrůdy, burčák a bezkonkurenční Svatomartinské víno, které nepochybně stojí za to ochutnat. Pokud se vydáte do vinařství u Křížů, doporučuje se objednat se na ochutnávku předem.

Více o vinařství naleznete na webových stránkách www.vinokriz.cz a více o moravských a českých vínech na www.vinazmoravy.cz.Další informace

neumístěno
Druh:
vinařská turistika
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rousínov
(vzdálenost od místa: 3.53 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Užijte si rodinnou atmosféru ve vinařství u Křížů

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace