Úpatím západních Chřibů

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Východisko našeho výletu jsou Střílky a cíl Koryčany, přes Cimburk.

Do Střílek můžeme přijet autobusem nebo autem/trasu je možné projet i na kole/. Střílky a Koryčany leží na autobusové linkce Kyjov-Kroměříž, Brno- Zlín.

Jedeme hlavně do přírody a potkáme i památky.

Za čím jedeme?

Ve Střílkách je ke zhlédnutí zámek a barokní hřbitov. My se vydáme od zastávky směrem do kopce k baroknímu hřbitovu. Odtud dále do kopce borovým hájkem ke Stříleckému hradu. Odtud je pěkný výhled a je tu zvláštní atmosféra. Pak se vracíme zpět na trasu směrem ke Koryčanské přehradě(nádrž pro zásobování pitnou vodou/ a ke zřícenině hradu Cimburk. Když se vyšplháme do kopce k Cimburku, odměnou nám je pohled na Cimburk a určitě si zasloužíme oddech. Z Cimburku se vydáme ke Kazatelně, ke kámenu Kozel a pak ke kostelíku sv. Klimentka. Tady to stojí za zdržení, určitě všechny zaujme malý dřevěný kostelík, venkovní zvonkohra, výhled i kouzelná atmosféra místa. Odtud jdeme kolem Koryčanské kaple, Moravanských luk, přijdeme do Koryčan k zámku/škola/ s parkem, nedaleko je hippocentrum, až pak na náměstí.

Můžeme si trasu podle počasí a situace zkrátit tak, že se od Cimburku vrátíme cyklotrasou k silnici a po ní přijdeme na kraj Koryčan ke koupališti a užijeme si koupaliště.

Nebo také od sv. Klimentka se kousek vrátit k rozcestí a jít přes Vršavu, pěkně lesem vyjdeme na kraji Koryčan, doleva přijdeme na náměstí a doprava je to kousek ke koupališti za benzínkou.

Z Koryčan se můžeme vrátit zpět do Střílek autobusem, na náměstí zastavuje linka Kyjov-Kroměříž, nedaleko koupaliště linka Zlín-Brno.

Celková délka 15-20 km podle zvolené trasy, nějaké kopečky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Střílky - jídlo i pití místní hospoda, bufet i potraviny. Na pití dobrý, jídlo něco malého.

Koryčany- několik hospod, potraviny

Cestou jinak nic nepotkáte, takže jídlo a pití sebou. Jinak žádné zázraky ohledně stravování nečekejte. Jedete-li autem můžete zajet na jídlo na benzínku Montrans u Střílek, kde mají výběr z několika běžných hotovek za dobrou cenu/cca 1km z centra Střílek směrem na Kroměříž/.

Ubytování jsme nevyužili, ale jistě tu něco najdete. Také hippocentrum v Koryčanech nabízí možnost ubytování.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce se nám líbila vyhlídka ze Stříleckého hradu, Cimburk a sv. Klimentek.

Ostatní informace

Vstupné Cimburk 30Kč.

Vstup na koupaliště.Další informace

Hodnocení:
4969. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na kole
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jestřabice
(vzdálenost od místa: 3.11 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Úpatím západních Chřibů

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace