Ukrytá Střekovská vyhlídka

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

lupa

Střekovská vyhlídka byla slavnostně otevřena 15.5.2010 v lesoparku na Malém Sedle. Z rozhledny se nám naskytne pohled na Ústí nad Labem jako na dlani. Z rozhledny si můžete také prohlédnou řeku Labe, nabízí se nám přímý pohled na Větruši, centrum města, Krušné hory nebo Labské vrchy.

lupa

Rozhledna v lesoparku vznikla jako jeho největší dominanta. Nachází se v nadmořské výšce 284 metrů a její celková výška je 8,2 m. Kromě rozhledny na vrcholu nalezneme i několik laviček a příjemné přírodní prostředí. Lavičky jsou umístěny na okrajích a naskýtá se z nich krásný výhled na město.

Výstavba rozhledny se zde uskutečnila z iniciativy Střekovského městského obvodu na počátku 21. století. Projektantem dřevěné rozhledny byl Ctibor Žežulka.

Vyhlídce dali jméno obyvatelé města, kteří hlasovali v anketě a jejich návrh byl pak schválen zastupitelstvem města.

Za čím jedeme?

Jak se dostanete na rozhlednu:

Autem: zaparkovat lze v ulici Rubensova nebo Škrétova.

lupa

Pěšky: Od hlavního nádraží v Ústí nad Labem se vydáte přes most Edvarda Beneše, po ulici Žukově až k firmě Setuza, tu obejdete a vydáte se okolo Setuzy nahoru (musíte přejít koleje). U Tj Slavoj Severoluk odbočíte vlevo. Celou cestu vás provází žlutá turistická značka. Po pár metrech narazíte na ubytovnu, naproti ubytovně se nachází schody, po kterých půjdete až dojdete na Jeseninovu ulici. Poté odbočíte vlevo a po pár metrech vpravo na Rubensovu ulici. Půjdete cca. 400 metrů a odbočíte vpravo do Škrétovi ulice po cca. 100 metrech odbočíte opět vpravo na Poděbradovu ulici. Po té půjdete jen chvíli, jelikož hned se vydáte vlevo na ulici Českých bratří. Po této ulici půjdete několik metrů, až dojdete ke garážím. Odsud vede dlážděná cesta až na vrchol k rozhledně....

Výstup na rozhlednu není nijak fyzicky náročný. Cesta od nádraží je dlouhá cca. 2,5 km a čeká vás jen mírné stoupání.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvení lze zakoupit restauracích, které se nachází po celém Ústí a nebo můžete navštívit rychlá občerstvení v obchodním domě Forum.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Po úspěšném nalezení rozhledny nás potěšil krásný výhled do okolí. I prostředí, ve kterém se rozhledna nachází, je ideální k odpolednímu odpočinku.

Ostatní informace

Rozhledna je volně přístupná po celý rok.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Trmice
(vzdálenost od místa: 2.64 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ukrytá Střekovská vyhlídka

24.01.2013 23:16
Nenáročná, příjemná vycházka i pro starší

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace