Údolím Modravského potoka na Březník

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Březník
Březník
lupa

Na Modravu jsme dojeli autem, to jsme nechali na parkovišti, sundali kola a vyrazili po modré značce do údolí Modravského potoka. Údolí vede krásnými Šumavskými lesy a atmosféru dokresluje Modravský potok. Jediným nepříjemným momentem byly všudypřítomné malinké mušky, které nás neustále doprovázely a obtěžovaly. Výškový rozdíl mezi Modravou (985 mnm.) a Březníkem (1133 mnm) je tedy 148m.

Březník
Březník
lupa

Asi po osmi kilometrech se modrá značka setkává se zelenou a odtud je to jen kousek k bývalé myslivně na Březníku. O její historii je možné získat porobné informace na informačních tabulích. V roce 2002 bylo v myslivně otevřeno informační středisko Správy NP Šumava. V horním patře je expozice Karla Klostermanna. Tady jsme poseděli u stolků pro občerstvení a seznámili se se základními daty na informačních tabulích.

Březník
Březník
lupa

Z tohoto místa je pěkný pohled na nejvyšší horu tohoto kraje Luzný (německy Lusen) vysokou 1373 mnm. která leží už v Německu - asi 300m za naší hranicí. Pod touto horou pramení potok Luzný, který se u Březníku spojuje s Březnickým potokem a vytváří tak Modravský potok.

Zpět jsme jeli stejnou cestou po modré značce na parkoviště na Modravě k autu.

Za čím jedeme?

Jeli jsme za krásnou přírodou Šumavy, která se plně projevuje třeba právě v údolí modravského potoka.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na jídlo jsme se zastavili až v Prášilech v restauraci "U Michala" a můžu zde uvést, že jsme byli po všech stránkách spokojeni.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Březník
Březník
lupa

Šumavská příroda je nádherná ale co je velice smutné je pohled na uschlé lesy po kůrovcových kalamitách. Vůbec nezávidím těm, kteří musí tento obrovský problém řešit a už vůbec si neodvažuji vyslovit svůj názor.

Ostatní informace

Cenu za parkování na Modravě si nepamatuji a ceny jídla v Prášilech byly přijatelné, odpovídající.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Údolím Modravského potoka na Březník

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace