Údolí Zahořanského potoka a vyhlídka Třeštibok

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

pohled přes Vltavu od Libřice na Javorku
pohled přes Vltavu od Libřice na Javorku
lupa

Nenáročnou procházku údolím Zahořanského potoka a s vyhlídkou na Sázavu zahájíme v Davli. Pokud přejedete do Davle autobusem, musíte přejít po mostě „U Remegenu“ Vltavu na druhou stranu. Zde vyhledáme červenou značku, která nás povede mezi Vltavou a železniční tratí posázavského pacifiku do Libřice. Před železničním tunelem uhýbá značka vpravo přes trať a začínáme postupovat podél Zahořanského potoka. U přejezdu před tunelem je v letních měsících otevřeno občerstvení, o zákazníky zde nemají nouzi.

skály v okolí Zahořanského potoka
skály v okolí Zahořanského potoka
lupa

Červená značka po chvíli chůze uhýbá vlevo, my od rozcestí pokračujeme po modé údolím potoka, který lemují rekreční objekty sdružené do osad s poetickými názvy. Cesta pohodlně ubývá. Nyní, v zimním období, se před námi objevují i skalní masivy, které jsou v létě skryty za hradbou stromů. Na rozcestí U Oborské lávky se údolí trochu rozšíří.

výhled na Sázavu z Hadí skály
výhled na Sázavu z Hadí skály
lupa

U Oborské lávky zahneme vpravo a společně po zelené a červené stoupáme lesem do kopce. Míjíme osadu Hawai, která stojí v překrásném místě. Na turistickém rozcestí uhýbáme vpravo a po zelené značce dojdeme na okraj obce Petrov. Přejdeme silnici a pokračujeme žlutě značenou polní cestou k vyhlídkám na Sázavu. Za obcí polní cesta uhne vpravo a za chvíli již jsme na lesní pěšině, která nás dovede k první vyhlídce - Hadí skála. V zimě dejte pozor, může to klouzat. Od této vyhlídky pokračujeme ještě cca 150 až 200 metrů k překrásné vyhlídce Třeštibok. Dojmy a zážitky z tohoto místa ovlivní i počasí, ale i když nesvítí slunce je odtud nádherný výhled na Sázavu pod námi, na protější vrch Medník a další místa v okolí.

Zahořanský potok
Zahořanský potok
lupa

Z vyhlídky sestoupíme žlutě značenou pěšinou do Bohulib. Procházíme opět rozsáhlou chatovou zástavbou. O Bohulibech, místu dolování zlata v minulosti se můžeme něco málo dočíst na informační tabuli. Žlutá nás vyvede nad Bohuliby a na turistickém rozcestí uhýbá značka vpravo a přes vyhlídku U Obrázku nás dovede do cíle na náměstí v Jílovém u Prahy.

Za čím jedeme?

Projít se zajímavým údolím, ale především se podívat z překrásné vyhlídky na údolí Sázavy v obávaných místech vorařů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Svačinu a pití na cestu přibalit do batůžku. Jílové u Prahy pak nabízí řadu možností jak výlet příjemně ukončit.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Příjemná procházka překrásnou přírodou. Načerpání informací o místech dolování zlata v Bohulibech.

Ostatní informace

výhled na Sázavu z Třeštiboku
výhled na Sázavu z Třeštiboku
lupa

Pokud jste ještě nenavštívili regionální muzeum v Jílovém u Prahy v bývalém domě Mince, určitě tak učiňte. k Vidění je expozice těžby zlata v Čechách, expozice o historii trampingu v jižním okolí Prahy a expozice z historie regionu.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Údolí Zahořanského potoka a vyhlídka Třeštibok

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace