Ubytování na hoře Ještěd

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Přijeli jste do Liberce na výlet, dovolenou nebo kvůli pracovním záležitostem a hledáte, kde byste v noci složili hlavu? Můžete si vybrat z několika místních hotelů nebo penzionů. Ale co se takhle ubytovat například přímo na známé hoře Ještěd? Ano i zde se nachází hotel.

Za čím jedeme?

Místní hotel je společně s vysílačem součástí unikátní stavby, kterou postavil architekt K. Hubáček už v roce 1973, tedy před 41 lety. Stavba má podobu stříbrného kuželu, který se od té doby stal jasnou dominantou Liberce, na kterou se ročně jezdí dívat tisíce turistů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Ačkoliv původní plán na stavbu této věže nebyl vůbec jednoduchý architekt Hubáček si s tím poradil skvěle. Díky tomu může nabízet ubytování Liberec turistům přímo na hoře Ještěd.

Prakticky ihned po té, co byla stavba dokončena, stala se ještědská věž díky své jedinečnosti známá nejen v České republice, ale také v zahraničí.

Tato věž tu však nestála odjakživa, ale jak jsem již zmínil, až od roku 1973. Původně totiž na hoře Ještěd stál dřevěný srub, kde tehdy přebývali vojáci, kteří měli zajistit bezpečnost místních textilních pracovníků. Srub, který postavil lesník Hebelt, po několika letech vyhořel. Nicméně v roce 1869 ho nahradila horská chata, v níž se mohli turisté, kteří na horu zavítali, ubytovat.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Postupem času však návštěvnost Ještědu rostla a bylo nutné vybudovat větší ubytovací zařízení. Proto v roce 1907 zde vznikl horský hotel, který zahrnoval noclehárnu, 23 pokojů pro hosty, sál s kapacitou 200 osob a verandu. Hotel fungoval skoro 60 let, když v roce 1963 shořel během rozmrazování vodovodního potrubí. Za dalších deset let byl na Ještědu postaven již dnešní vysílač s hotelem.

Ostatní informace

Jelikož cena v hotelu ještěd byla nad naše možnosti, využili jsme lanovku, sjeli k parkovišti a našli si cenově rozumné ubytování v Liberci.Další informace

neumístěno
Délka:
vycházka (do 6 km)
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Pilínkov
(vzdálenost od místa: 3.58 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ubytování na hoře Ještěd

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace