Turistické tipy, které zpříjemní první podzimní dny

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

lupa

Prázdniny skončily a podzim už klepe na dveře. Pro milovníky slunečních paprsků a turistiky přinášíme několik tipů, jak si vychutnat babí léto plnými doušky. Bezpočet nevšedních zážitků na vás čeká v regionu Jižních Čech a Horního Rakouska, které můžete prožít, aniž byste se nechali omezovat státní hranicí.

lupa

Dominantou Jižních Čech je bezpochyby Šumava, která nabízí bohaté vyžití pro milovníky turistiky pěší i cyklistické. Vydat se na pěší výlet můžete na některý z oblíbených cílů, jako jsou Boubínský prales, Medvědí stezka, či k pramenům Vltavy, nebo vyzkoušet méně tradiční Nordic Walking. Území Šumavy navíc protíná hustá síť cyklostezek, které vás zavedou do přilehlých šumavských hvozdů. Aktivní pobyt si zde můžete zpestřit také návštěvou bobové dráhy. Ta se nachází přímo v obci Lipno nad Vltavou a poskytuje pěkné výhledy na Lipenskou přehradu i na překrásnou přírodu v jejím okolí.

Za čím jedeme?

Putování za romantikou a historií

lupa

Jen kousek odtud, u Dolního Dvořiště, do Čech přitéká řeka Malše, která skýtá skutečnou podívanou v přírodě. Řeka Malše, pramenící v hornorakouské části Novohradských hor, vytváří zajímavé meandry v místech, kde tvoří přirozenou státní hranici. Řeka samotná i chráněné krajinné území v jejím okolí navíc ukrývají několik přírodních zvláštností: žijí zde perlorodky i vydry, vzácné saranče tlusté a mnoho ohrožených druhů motýlů a vážek. Svůj domov zde nalezli tetřívci, ťuhýci, datlové černí a další chránění ptáci. Skutečným pokladem je pak místní populace chřástalů, nad kterou zaplesá srdce nejednoho ornitologa.

lupa

Procházka podél romantických meandrů Malše vás na hornorakouské straně provede malebnými vesničkami Leopoldschlag, Sandl a Windhaag u Freistadtu. V těsném sousedství Windhaagu se nachází vesnička Rainbach, kde si můžete připomenout atmosféru nejstarší železnice v Evropě. Je zde zprovozněn úsek historické koněspřežné dráhy, který umožní návštěvníkům zažít nostalgii s pohonem 1 koňské síly na vlastní kůži. Dále na jih od obce Windhaag se tyčí hradby středověkého města Freistadt. Z dob největšího rozmachu tohoto obchodního a kulturního centra na tzv. Zlaté stezce se do dnešních dnů dochovala řada památek, které stojí za návštěvu při příjemné procházce.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

To nejlepší osvěžení nakonec

Opravdu příjemnou odměnou po celodenním putování jistě bude ochutnávka místního piva, které osvěží a dodá sil po náročném dni. Pivovárečnictví má v oblasti Mühlviertel dlouhou tradici – po staletí se zde vaří „pivo s charakterem“. Ten mu dodává převládající žulové podloží, které ovlivňuje chuť vody i chmele, základních surovin, které četné místní pivovary k výrobě piva používají.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Dovedete si představit lepší rozloučení s končícím létem než den plný rozmanitých zážitků?

Ostatní informace

Region bez hranic Jižní Čechy – Horní Rakousko nabízí ještě více zážitků, inspirovat se můžete na www.hornirakousko.cz, nebo si naplánujte svůj výlet do detailu na www.vyletyrakousko.cz.Další informace

neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Horní Dvořiště
(vzdálenost od místa: 9.2 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Turistické tipy, které zpříjemní první podzimní dny

pasouc
12.09.2016 11:18

pasoucer
Děti budou nadšené z volně pasoucích se oveček, koníků i dlouhoušáků-oslíků. best ed treatment

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace