Turistické centrum u rytíře Brtníka

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Kam a jak jedeme?

Interaktivní zóna
Interaktivní zóna
lupa

Do Turistického centra v podhůří Železných hor se dostaneme ve všední dny busem z Čáslavi nebo Přelouče. V sobotu a neděli jen po vastní ose - autem, na kole či pěšky. Možné také domluvit dopravu z nádraží ČD.

Za čím jedeme?

První zastavení na Stezce
První zastavení na Stezce
lupa

Turistické centrum otevřelo interaktivní zónu života našich předků, vyzkoušíte např. drcení obilí, pletení na dutince, runové písmo, psaní husím brkem, středověké zbraně a zbroj, hry. Ruční ražba Semtěšského stříbrňáku. Suvenýry. Na zónu navazuje Stezka rytíře Rubína po historických místech okolo obce. Pracovní list Stezky je součástí vstupenky do zóny. Po vyplnění a návratu malé odměny. Lze domluvit komentované prohlídky bašty.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V Turistickém centru jen základní občerstvení. Při domluvě 2 dny dopředu zajistí např. piknik. Potraviny v Semtěši otevřeny každý den mimo neděli 6,30 - 10,00 Hod. Restaurace každý den 17,00 - 22,00 hod.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Možnost vyzkoušení starých řemesel a činností. Není tak lehké psát husím brkem, zbroj něco váží. Pletení na dutince je zajímavé. Personál milý, vstřícný, má znalosti a ochotně se o ně podělí. Konečně služby pro turisty v tomto krásném, ale zapadlém koutu Středních Čech.

Ostatní informace

Vstupné 40,-Kč, děti 20,-Kč, rodinné 2+2 100,-Kč.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou, do přírody, na kole
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Skovice
(vzdálenost od místa: 7.31 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Turistické centrum u rytíře Brtníka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace